9 najbardziej perwersyjnych fetyszy

Są osoby, którym do osiągnięcia pełnej satysfakcji seksualnej potrzebny jest specjalny bodziec. Niektórzy traktują go jako dodatek lub urozmaicenie, dla innych szczytowanie bez jednej z takich form pobudzenia nie jest możliwe.

W przypadku tego zjawiska, nie są znane ograniczenia. Elementem stymulującym może się stać praktycznie wszystko: sytuacja, przedmiot czy nawet wydzieliny organizmu. Takie zjawisko nazywamy fetyszyzmem, a element, który doprowadza do pobudzenia-fetyszem, ale już to przecież wiecie z poprzednich wpisów.

Przed Wami lista jednych z najbardziej perwersyjnych fetyszy:

1. Agorafilia.

Fetyszem staje się tutaj miejsce publiczne. Osoby, które upodobały sobie agorafilię, odczuwają pełną satysfakcję seksualną jedynie w miejscach takich jak: dworce, przymierzalnie w sklepach czy windy.

1

2. Endytofilia.

Osoby, które charakteryzuje endytofilia osiągają spełnienie tylko wtedy, gdy podczas zbliżenia ich partner jest całkowicie ubrany.

2

3. Dendrofilia.

Są ludzie, którym na widok lub samą myśl o drzewach, krew zaczyna szybciej krążyć w żyłach. To właśnie drzewo jest fetyszem w przypadku dendrofilii.

3

4. Akrotomofilia.

W przypadku osób, których dotyczy akrotomofilia, spełnienie seksualne możliwe jest wówczas, gdy obcują one z osobami pozbawionymi kończyn, np. w wyniku amputacji.

4

5. Arachnefilia.

Większość osób na sam widok pająka drży ze strachu, ale niektórzy drżą z podniecenia, a ich wszelkie zabawy seksualne związane są właśnie z nimi.

Colombia Spider Man

6. Mysofilia.

W tym przypadku fetyszem jest brud i wszystko co z nim związane. Pobudzająco może działać brud własny lub partnera. Osoby, które podnieca brud, mogą osiągać orgazm także podczas wąchania brudnej bielizny. W Japonii takie praktyki są na tyle popularne, że swego czasu można było zakupić używaną damską bieliznę w specjalnych automatach.

6

66

7. Klismafilia.

Lewatywa na ogół nie kojarzy się dobrze. Raczej z przykra procedurą medyczną przez zabiegami operacyjnymi. Są jednak ludzie, którzy uśmiechają się na samą myśl o niej. Producenci gadżetów wprowadzili specjalne zestawy do sex shopów.

7

8. Emetofilia.

W tym przypadku czynnikiem stymulującym są wymioty. Odruch wymiotny może być spowodowany przez różnego rodzaju leki lub spożywanie moczu partnera (najczęściej).

9. Koprofilia.

Ten fetyszyzm dotyczy osiągania satysfakcji seksualnej poprzez wykorzystanie kału. W trakcie aktu zdarza się, że osoby wypróżniają się albo żądają takiego zachowania od swojego partnera. Często odchody potem są rozmazywane po ciele partnerów.

Czy mieliście do czynienia z którymś z powyższych fetyszy? Co o nich sądzicie? Może znacie inne, równie perwersyjne fetysze, które mogą działać na ludzi?

 

 • Marta Piwko

  Mój chłopak jest fetyszystą stóp. Dowiedziałem się o tym od niego przed naszym pierwszym stosunkiem. Nigdy mi to nie przeszkadzało a nawet to zaczęło mnie podniecać. Myślę, że warto jest rozmawiać o takich rzeczach już na samym początku życia seksualnego żeby wiedzieć czego partner potrzebuje.

 • nieprzyzwoitka

  Wydaje mi się, że fetysze to obszar owiany złą sławą. Wielu ludzi łączy fetysze z jakimś zboczeniem, które powinno się leczyć, a przecież to może być ciekawe urozmaicenie życia seksualnego. Oczywiście zdarza się, że fetysz jest jakimś hardkorem, ale zwykle są to „niegroźne” przedmioty jak np. szpilki czy burrito ;)

 • Aga

  Dziwne upodobania mają ludzie. Ale cóż każdy jest inny i to jest właśnie piękne!

 • Viola

  Większość z nich wywołała u mnie negatywne uczucia! nie przypuszczała bym, że niektórym ludziom potrzebne są aż takie bodźce do satysfakcji erotycznej!!

 • Inka

  Niedobrze mis ie zrobiło..