Jubileuszowe Pytanie nr 100

Brawo! Dzielnie dotrwaliście do Pytania nr 100 :) Spora liczba.

Teraz poproszę Was o mały feedback. Chciałabym, żebyście w komentarzu, na Fan pejdżu albo poprzez Twittera dali mi znać, co sądzicie o Pytaniach skłaniających do refleksji. Czy są ciekawe, fajne, trudne, mądre, głupie, bez sensu? Czy mają zniknąć czy dalej się pojawiać na blogu jako cykl?

Będę wdzięczna za każdą informację :)

A teraz – PYTANIE NR 100

Pytanie100

 

 

 • Charmy

  Ja jestem dumna, przede wszystkim wtedy, gdy uda mi się osiągnąć to, na co ciężko pracowałam. Ale sytuacje takie, jak wymieniła Kamala79 także pozwalają mi na to, aby czuć się dumnie. Nie ma nic przyjemniejszego niż poczucie, że jest się komuś potrzebnym lub, że ktoś nas ceni :) Oczywiście nie chodzi tutaj o taką dumę, przez którą się wywyższamy, tylko bardziej taką mobilizującą do dalszego działania.
  Co do tematu pytań, jak dla mnie powinny zostać! Dzięki nim, zastanawiam się nad własną osobą, sensem życia i wieloma ważnymi aspektami. Nie będę ukrywać, że niektóre są naprawdę ciężkie, ale to dobrze, bo warto się czasem zatrzymać i wszystko przemyśleć :)

 • kamala79

  Ja czasami jestem dumna z siebie- szczególnie wtedy gdy panuję nad swoimi emocjami i reaguje na coś traumatycznego spokojnie nie krzywdząc przy tym innych. Duma mnie rozpiera jeszcze w sytuacji gdy ktoś lubi przebywać w moim otoczeniu bo twierdzi że potrafię mu pomóc, lubi moje poczucie humoru, intelekt i jestem ogólnie dla niego wartościowa. I na pewno podobnie jak napisał Piotrek (sorki za powtórzenie) ale to fajne uczucie jak ktoś jest szczęśliwy dzięki mnie choć z różnych powodów.

  ps. podsumowując Pytania- jestem za ich dalszym istnieniem w tym miejscu Moniko. Są jak praca domowa w rozwoju osobistym. Bo czasami z własnej inicjatywy nie każdy chyba je sobie zadaje. A tak ma taką okazję…. Pozdrawiam i życzę wytrwałości….

 • Dopiero zapoznaję się z tymi pytaniami ale juz mogę stwierdzić iż są trudne jak dla mnie ale jednocześnie skłaniające do zastanowienia – dlaczego odpowiedzenie na nie sprawia mi trudność choć z pozoru nie powinny . Same pytania również pobudzają do refleksji – moim zdaniem wpływają pozytywnie – postaram się przejrzeć je po kolei i podumać nad odpowiedzią. Np. dzisiejsze : co sprawia że jesteś dumny ? Naprawdę nie wiem co odpowiedzieć ? Czyżbym nie była z siebie dumna ? Muszę pomyśleć – moze to nie być jednoznaczna odpowiedz :)
  Pozdrawiam serdecznie
  ps. nie mam kont na podanych portalach – wiec pozwoliłam sobie tutaj napisać ;)

 • Jestem dumny, gdy ktoś jest szczęśliwy dzięki mnie.