Moodeo – monitoruj swój nastrój

Zadbaj o swoje zdrowie psychiczne!

Powstała bezpłatna aplikacja do monitorowania nastroju.

Miliony osób na całym świecie borykają się z kłopotami natury psychicznej. Najczęstszym problemem, z jakim zgłaszają się do specjalistów, są zaburzenia nastroju, jak depresja czy choroba afektywna dwubiegunowa (CHAD).

Wielu ludzi, na szczęście, korzysta z pomocy psychiatrów, psychologów i psychoterapeutów, ale niezwykle ważne jest także to, by o swoje zdrowie zadbać samemu, w domowym zaciszu.

I tutaj, naprzeciw tym potrzebom, wychodzi aplikacja Moodeo. Została stworzona z myślą o osobach, które chciałyby monitorować swoje zmienne nastroje, by wyłapywać wszelkie, nawet drobne, zmiany. Jest to o tyle istotne, że każde wahanie może wskazywać na zmianę prowadzącą do manii lub depresji.

Moodeo jest proste w obsłudze. Każdego dnia wyskoczy nam informacja i jednocześnie przypomnienie o tym, by zaznaczyć swój nastrój, ilość snu, która jest niezwykle ważna przy monitorowaniu nastroju, leki, które przyjmujemy (można to zaznaczyć raz jeśli bierzemy je przez dłuższy czas) i wydarzenia z danego dnia, które mogły mieć wpływ na nasz nastrój i emocje.

Dlaczego ta aplikacja jest przydatna? Pozwoli ona monitorować nastrój, spojrzeć na niego z odpowiedniej perspektywy, kontrolować to, czy leki, które przepisał nam lekarz działają (lub nie). Dane zebrane w aplikacji możemy również pokazać specjaliście, który będzie mógł jeszcze lepiej nam pomóc w procesie zdrowienia.

Zachęcam do wypróbowania aplikacji Moodeo na stronie www.moodeo.org. Można się tam zarejestrować i już od dziś pomóc sobie poczuć się lepiej monitorując swój nastrój.

Zapraszam.

A poniżej znajdziecie filmik wyjaśniający działanie aplikacji.

Wypróbujecie?

 

 • cmd

  Czy można tę aplikację pobrać na telefon? Mam Androida, szukałam w Google Play ale nie znalazłam.
  Poza tym monitorowanie nastroju, to jest to o czym myślałam od dłuższego czasu. W myśl łacińskiej sentencji „nigro notanda lapillo” chciałabym zaznaczać dni gorsze i lepsze.

  • Monika Kotlarek

   W tej chwili istnieje jedynie wersja www. Natomiast trwają intensywne prace nad aplikacją mobilną. Będzie ona dostępna na Androidzie i iOS. Jak tylko się pojawi – na pewno o tym poinformuję. A tymczasem mocno zachęcam do korzystania przez stronę www, także na telefonie :)

 • mall

  Dla własnego bezpieczeństwa nim się zarejestruje należałoby znać odpowiedzi na kilka prostych pytań:
  – Do jakich danych aplikacja ma dostęp? SMS/mail/mikrofon/zdjęcia/geolokacja?
  – Czy na podstawie udostępnianych danych aplikacja serwuje reklamę kontekstową?
  – Czy firma zbiera potencjalnie wrażliwe dane? Jeżeli nie, to czy zamierza robić to w przyszłości?
  – Czy firma zamierza tymi danymi handlować? Jeżeli nie , to czy zamierza robić to w przyszłości?
  – Jak firma zabezpiecza swoją bazę danych przed kradzieżą danych aby uniknąć sytuacji jaka miała miejsce niedawno w szpitalu w Kaliforni?

  • Krzysztof

   Dziękuję za interesujące pytania. Na ten moment jest tylko aplikacja webowa, ale mamy w planach przygotowanie aplikacji mobilnej także będę odpowiadał jakie mamy zamiary w tym temacie.

   1. Chcemy aby aplikacja mobilna nie miała dostępu do niczego na telefonie. Jedyne prawa o jakie być może będziemy prosić to możliwość wysyłania powiadomień push tak aby móc przypominać użytkownikom, którzy zapomnieli dodać nastroju w danym dniu.

   2. Zdajemy sobie sprawę, że dane mają bardzo prywatny charakter. Z tego powodu nie mamy logowania przez gmail czy facebook. Przy rejestracji jedyne co trzeba podać to e-mail (niezbędny jeżeli zapomnimy hasło). Chcieliśmy, aby było jak najtrudniej połączyć dane konto z osobą. Nie wymuszamy też weryfikacji maila także gdyby użytkownik chciał zostać całkowicie anonimowy, może użyć losowego adresu. Jedyna wada tego rozwiązania jest taka, że będzie musiał pamietać swoje hasło bo nie będzie możliwości skorzystania z funkcji przypomnienia hasła.

   3. Nie zamierzamy handlować danymi. Z założenia aplikacja ma być darmowa i nie mamy komercyjnych planów. Jeżeli koszta będą wzrastać na tylko wysoko, że nie będziemy w stanie ich pokryć sami, być może pomyślimy o jakiś usługach premium dla użytkowników, ale podstawowa wersja aplikacji zawsze będzie darmowa i nie będziemy robili jakichkolwiek nieetycznych ruchów typu sprzedaż danych.

   4. To jest zagrożenie, które jest trudne do wyeliminowania w jakimkolwiek systemie informatycznych podłączonym do internetu. Z naszej strony gwarantujemy:
   * szyfrowanie SSL
   * hasła są zaszyfrowane z użyciem ciągu zaburzającego
   * aktualizację oprogramowania działającego na serwerze
   Zawodowo pracuję dla serwisu który ma dużo bardziej wrażliwe dane i zrobię co w mojej mocy aby uchronić użytkowników, ale trzeba mieć świadomość, że każdy system może niestety zostać złamany (Evernote, netia czy przykład szpitala)

   Pozdrawiam
   Krzysztof

   • mall

    Dzięki za informacje- powinny być przydatne jeżeli ktoś ma wątpliwości. Podziękowania szczególne, bo po prawdzie rzadko się zdarza taka odpowiedź :)

 • Ciekawa aplikacja. Sprawdzę! :)