Musisz zadać sobie 3 ważne pytania

Lubię zadawać pytania. Pomagają wtedy lepiej poznać i zrozumieć drugiego człowieka. Jednak tym razem nieco inna forma. Teraz to do CIEBIE należy zadanie pytania samemu sobie. Najlepiej co wieczór. I sam dla siebie, udzielaj odpowiedzi we własnym sercu i sumieniu.

Rozpoczyna się kolejny tydzień. Czy będzie on lepszy czy gorszy od poprzedniego zależy tylko od Ciebie. Jeśli chcesz coś poprawić, mam dla Ciebie 3 krótkie pytania, które przybliżą Ci powodzenie w kolejnych dniach. Jeśli będziesz zadawać je sobie co wieczór, wkrótce wprowadzić w życiu zmiany, które Cię uszczęśliwią, ulepszą i pozwolą rozwijać.

 1. Czego się dzisiaj nauczyłem i czego się dowiedziałem? Od ciebie tylko zależy co to będzie (było). Nowe słówko w obcym języku, nurt w filozofii, religia. Mogłeś się czegoś nauczyć czytając książkę, artykuł naukowy, uczestnicząc w wykładzie czy rozmawiając z przyjacielem. To efekt jaki osiągasz się liczy.
 2. Co sprawiło mi dzisiaj radość? To nie musi wcale być coś wielkiego. Może rozmowa z kimś, kogo kochasz? Może dotyk słońca na twarzy albo pierwsze kroki Twojego dziecka? Czy por postu relaks w wannie wśród pachnącej piany. Poczułeś radość i szczęście? Brawo! Cel osiągnięty.
 3. Czy ten dzień przybliżył mnie do mojego marzenia? Choćby o pół centymetra. Jeśli nie, to znaczy, że coś jest nie tak jak być powinno. Albo Twój cel jest nieosiągalny i może warto się zastanowić nad jego zmianą. Lub, co niestety jest bardziej prawdopodobne, nic nie zostało zrobione w kierunku jego spełnienia.

A jak to jest z Tobą, mój Czytelniku? Jak dziś odpowiesz na te pytania? Pamiętaj, że nigdy nie jest za późno, by coś w swoim życiu zmienić.

 • gordak

  problemy nie istnieją to tylko zadania które chcę rozwiązać.

  • Monika

   To bardzo ciekawe podejście, skąd takie masz?

 • 1. Nauczyłem się, że nie zawsze to na co mamy ochotę jest dla nas najlepsze.
  2. Czerpałem radość ze słuchania podcastów na plaży.
  3. Do swoich marzeń zbliżam się małymi krokami, pozostając cierpliwym.

  Szczególnie ostatnie pytanie działa mobilizująco. Na dobrą sprawę każdego dnia możemy robić coś z myślą o naszych marzeniach. Myślę, że ludzie z marzeniami dobrze o tym wiedzą.