SPÓJRZ MI W OCZY, AUDREY – Sophie Kinsella

Dziś krótko.

„Audrey nie może wyjść z domu. I nawet w domu nie waży się zdjąć okularów przeciwsłonecznych”.

Audrey unika ludzi. Nie patrzy im w oczy. Nawet rodzinie. Nie radzi sobie z rozmowami telefonicznymi. Obcy ją przerażają. Audrey cierpi na fobię społeczną.

„(…) oto pełna diagnoza: fobia społeczna, zespół lęku uogólnionego z epizodami depresyjnymi”.

I nagle, do życia jej brata, a tym samym jej życia, wkrada się pewien chłopak. Linus zdaje się rozumieć problemy dziewczyny. Przy pomocy liścików i przyjaznego uśmiechu, wyciąga Audrey do świata. Co prawda najpierw ten świat kończy się na kawiarni Starbucks, ale przecież od czegoś trzeba zacząć.

Książka „Spójrz mi w oczy, Audrey” autorstwa Sophii Kinselli, to powieść przedstawiana, jako pozycja dla młodzieży, ale jeśli chodzi o fobię społeczną, jak sobie z nią radzić, co jest ważne, jak pracuje nasz mózg i za co odpowiada jego „gadzia” część, a jednocześnie, jak wyniszczająca może być zaburzenie psychiczne – mogę ją polecić każdemu zainteresowanemu, kto chce w lekki sposób, pełen humoru, łez, nowych doświadczeń i przeżyć, poznać rzeczywistość Audrey i jej codzienne zmagania ze światem.

A zatem, jeśli chcecie wiedzieć na czym MOŻE polegać terapia fobii społecznej, jakie zadania przygotowała dla Audrey jej terapeutka, czym jest „Starbucksowa terapia” i co dobrego może przynieść zostanie reżyserem domowego życia – koniecznie sięgnijcie po tę pełną emocji, uśmiechu i wzruszeń powieść.

Jeśli jesteście zainteresowani kupnem, znajdziecie ją np. TU.

 • Marcin Dziamski

  Masz lekkie pióro. To fakt i jednocześnie komplement :-)

  • Monika Kotlarek

   Dziękuję :)

 • samorozwijalnia.pl

  Zapowiada się ciekawie! :)

  • Monika Kotlarek

   Jest naprawdę ciekawa :) Polecam.

 • Lubię książki o takiej tematyce. Tej jeszcze nie miałam okazji czytać, ale na pewno się za nią rozejrzę.

  • Monika Kotlarek

   Polecam. Bardzo fajnie napisana :) Lekko się czyta.