Uczyć możemy się przez całe życie, ale…

…młodzi będziemy tylko przez chwilę. Kochamy przez chwilę. Doświadczamy przez chwilę. Uczymy się przez chwilę. Jesteśmy szczęśliwi przez chwilę. Jesteśmy z rodziną przez chwilę. Spotykamy ludzi przez chwilę. Przyjaźnimy się przez chwilę. Żyjemy przez chwilę…

Nieświadomie tracąc czas, zatracamy samych siebie. Podczas gdy powinniśmy czerpać z życia to co najlepsze, my siedzimy przed telewizorem, laptopem czy beznamiętnie gapiąc się w okno. Szara codzienność wyprała kolory ze wszystkich do tej pory przeżytych dni. Snujemy się bez celu szukając szczęścia.

A jeśli powiem Ci, że szczęście czasem przychodzi samo? W najmniej oczekiwanym momencie staje na Twojej drodze i uderza w twarz tak mocno, że nie jesteś w stanie go przeoczyć? Czasem jest Wam razem nie po drodze. Bo inne życia, inne myśli, plany i pragnienia. Ale jeśli jest to TWOJE szczęście, to prędzej czy później do Ciebie wróci, nawet jeśli się zagubi na drugim końcu świata.

Obserwuję ludzi. Często, dużo, intensywnie. Czasem próbuję odgadnąć lub zwyczajnie zaobserwować czy są szczęśliwi. Większość chyba jednak nie… Dlaczego? W mojej prywatnej opinii, dlatego, że szukamy Szczęścia przez duże S. Jakichś niestworzonych historii, bajek, opowieści jak z filmów. Życie tak nie wygląda. Życie składa się z małych elementów. Z drobnych uśmiechów, wspólnych gier, czuwania nad czyimiś snami, rozmów na Skypie, małych upominków, zdjęć, a nawet kłótni. Życie, to piękne życie, jedyne, które mamy, jest zlepkiem drobiazgów, które nas kształtują. Od nas tylko zależy czy i kiedy zaczniemy je w końcu zauważać. I doceniać to co mamy. W tym właśnie momencie. W tej minucie, sekundzie. W tej chwili. Bo chwila, to jedyne co mamy…

Czym dla Ciebie jest Szczęście?

 • Piotr Malewski

  I po co studiujecie psychologię, skoro tyle to wie średnio rozgarnięty człowiek bez takiego wykształcenia. Rok chodziłem do psychologa na terapię i jestem zdegustowany tą dyscypliną.

 • Laura

  Celem, do osiągnięcia którego dążę – a jeśli już go osiągnę, będę spełniona.

 • Jan Niezbędny

  Nieosiągalnym marzeniem…

 • Diesel

  Radość z osiągniętych sukcesów i przyjemność spędzania czasu z inną osobą :)