Życzenia świąteczne

Bez względu na to, czy obchodzicie Boże Narodzenie, Hanukę, Sanghi, Diwali czy po prostu kultywujecie rodzinne tradycje świąteczne, które nie mają wiele wspólnego z wyznawaną religią, chciałam życzyć Wam przede wszystkim spokoju w chaosie przygotowań i spotkań rodzinnych.

Jak najmniej kłótni o temperaturę barszczu czy ilość uszek na talerzu, a jak najwięcej mądrych, pouczających, fascynujących dyskusji o życiu, filozofii i Was samych, o tym, co warto czytać przed snem, obejrzeć w kinie i dokąd pójść na spacer w zimowy wieczór.

Życzę Wam także harmonii. Tej wewnętrznej. Spokoju ducha i czasu do przemyśleń i refleksji nad sobą, swoją przyszłością i planach na kolejne miesiące. Spędźcie ten czas tak, jak tylko Wy chcecie. W gronie rodziny lub samemu. W ciszy lub wielkim hałasie. W domu albo nad morzem. Wszystko jedno. Po prostu, bądźcie szczęśliwi.

Życzę Wam także umiejętności uczenia się na błędach i dużo dystansu przede wszystkim do siebie samych i tego, co dzieje się wokół Was, a wywołuje jedynie złość i frustrację.

Życzę Wam bardziej pozytywnego patrzenia na świat. Jeśli Wasza koleżanka dostanie awans – pogratulujcie jej szczerze. Jeśli sąsiad kupi nowy samochód – zachwyćcie się. Jeśli zobaczycie zakochanych – uśmiechnijcie się do myśli, że ktoś nadal wierzy w miłość. A gdy spotkacie na swojej drodze kogoś szczęśliwego – zainspirujcie się.

Zróbcie coś dobrego dla siebie. Także w Nowym Roku. Wszystkiego dobrego. I dużo spokoju.

 • Piękne życzenia :) To kolejny rok w którym staram się by to nie przygotowania do świąt i ta cała otoczka była najważniejsza, a sposób w jaki spędza się ten czas i przeżywa go wewnątrz. Tobie również spokoju ducha, radości i niech będzie to czas przynoszący wiele pozytywnych przemyśleń oraz energii :)

 • Karolina Plichta

  Przy okazji życzeń świątecznych serdecznie dziękuję za prowadzony blog, z którego czerpię inspiracje i który przyczynił się do tego, że sama zaczęłam pisać Notatnik terapeuty. Serdecznie zapraszam: http://karolinaplichta.pl/

  Życzę pięknych, spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia!

  • Monika Kotlarek

   Bardzo bardzo mi miło. I cieszę się :) Wszystkiego dobrego w te Święta :)

 • Wszystkiego najlepszego! Niech Nowy Rok przyniesie Tobie kolejne inspirację do pisania i blogowania.

  Jeśli lubisz posłuchać coś świątecznego to zapraszam na nową gwiazdkową playlistę:
  http://umuzykalniony.pl/2016/12/umuzykalnione-swieta/

  • Monika Kotlarek

   Bardzo bardzo dziękuję! Wszystkiego dobrego. Chętnie zajrzę i posłucham czegoś świątecznego :)