Blog dla chcących więcej oraz gabinet pomocy psychologicznej online

Przemyślenia

Gdy dobijasz 30-tki

13/06/2016

Gdy dobijasz 30-tki

Gdy dobijasz 30-tki pewne rzeczy zaczynasz widzieć, jako podzielone. Bardzo dokładnie zaczynasz widzieć dwa typy ludzi. Z jednej strony są tacy, którzy wykorzystali swoje lata 20-te po to, by się uczyć i dojrzewać. Po to, by odnaleźć siebie i swoje marzenia. Ludzie, którzy wiedzą, co działa, a co zupełnie nie. To tacy ludzie, którzy potrafią żyć prawdziwie dorosłym życiem.

Drugi tym ludzi wciąż z całej siły mentalnie pozostaje w na studiach czy nawet w liceum. Pracują w miejscach, których nienawidzą, bo są zbyt przerażeni, by poszukać czegoś innego. Tkwią w związkach z kobietami i mężczyznami, którzy są w porządku, ale nie są dobrzy dla nich, ponieważ boją się samotności. Próbują nawiązać intymne, głębokie relacje, a wciąż pozostają na jakiejś wielkiej niekończącej się imprezie. Nie potrafią dojrzeć, dlatego wciąż są tak naprawdę nastolatkami. I nie są ani trochę bliżej dorosłości, niż wtedy, gdy kończyli szkołę.

Nie bądź tym drugim typem. Nie pozwól sobie utknąć w jednym miejscu. Rusz się, podróżuj, korzystaj z jakichś kursów, ucz się, podejmuj ryzyko. Jest czas na dzikość w sercu i czas na to, by się ustatkować. A okolice 30-tki, to tak naprawdę żaden z nich. Ten czas, to czas na STAWANIE SIĘ. Życie to nie jest wiecznie trwające happy hour, ale nie jest to też wyścig szczurów. Zatrzymaj się co jakiś czas na chwilę. Wyjdź napić się dobrej kawy albo posiedź chwilę na łóżku ze swoim dziennikiem i własnymi myślami.

Zadaj sobie kilka ważnych, dobrych, mądrych pytań: Czy jestem dumny z życia, jakie prowadzę? Czego nowego spróbowałem w tym miesiącu? Czy ludzie, z którymi spędzam czas sprawiają, że czuję, że żyję, czy wgniatają mnie butami w ziemię? Czy jest w moim życiu jakiś problem, który nie pozwala mi ruszyć z miejsca?

I być może to zabrzmi, jak truizm, ale teraz jest Twój czas. Podróżuj przez życie z ludźmi, którzy uważają, że jest ono przygodą. Nie tkwij w przeszłości. Nie przyspieszaj przyszłości, która tak naprawdę może nigdy nie nadejść. Daj dniu dzisiejszemu całą swoją miłość i uwagę i intensywność przeżywania i odwagę. I podróżuj mądrze i uważnie po ścieżkach życia.


    Jeśli borykasz się z problemami natury psychicznej, czujesz się wypalony/a, cierpisz na depresję, masz dosyć tkwienia w jednym miejscu albo szukasz porady - dobrze trafiłeś/aś! Odezwij się! Napisz bezpośrednio: psycholog.kotlarek@gmail.com