Blog dla chcących więcej oraz gabinet pomocy psychologicznej online

Przemyślenia

Dobre rady…

26/02/2016

Dobre rady…

…których i tak nie weźmiesz sobie do serca.

Mniej mów. Więcej działaj. Im mniej ludzi zna Twoje plany, marzenia, myśli, biznes, tym lepiej. Działaj po cichu i pozwól, by Twoje akcje, działania i czyny krzyczały za Ciebie.

Pracuj ciężej niż kiedykolwiek do tej pory, byś mógł dotrzeć tam, gdzie nigdy nie byłeś. Poświęć się i zaangażuj w cele, które sobie postawiłeś.

Szanuj siebie. W ten sposób ludzie będą wiedzieli, że nie tolerujesz braku szacunku i nikt nie może sobie z Tobą pogrywać i bawić się Twoimi uczuciami i Tobą.

Od czasu do czasu po prostu odłóż telefon. Nie poddawaj się internetowym nerwówkom. Otaczaj się ludźmi, którym naprawdę na Tobie zależy.

Wyeliminuj pragnienie rozpalania na nowo zagaszonych płomieni. Co się wypaliło, pozostanie wypalone. Ruszaj dalej.

pexels-photo-25293-large

Nie pozwól sobie być „wygodną opcją” dla kogokolwiek. Odpuść sobie każdego, kto przychodzi do Ciebie tylko wtedy, gdy to jemu pasuje.

Chroń swoje marzenia, cele i pragnienia. Karm je pozytywną energią. Możesz osiągnąć bardzo wiele, jeśli w to uwierzysz.

To Twoje życie i TYLKO Twoje. Nie pozwól nikomu innemu tego kwestionować, wyperswadować Ci Twoich celów lub sprawić, że poczujesz się nieadekwatny w swojej skórze.

Prokrastynacja nie sprawi, że osiągniesz sukces. Wymówki nie sprawią, że osiągniesz sukces. Ambicja tak. Pragnienie tak. Zaangażowanie tak. Poświęcenie też. Chcesz tego?

Masz znaczenie. Jesteś ważny. Przestań w to wątpić! Jesteś niezwykły. Przestań to kwestionować! Przestań dawać ludziom prawo do tego, by traktowali Cię, jakbyś nic nie znaczył.


    Jeśli borykasz się z problemami natury psychicznej, czujesz się wypalony/a, cierpisz na depresję, masz dosyć tkwienia w jednym miejscu albo szukasz porady - dobrze trafiłeś/aś! Odezwij się! Napisz bezpośrednio: psycholog.kotlarek@gmail.com


    poprzedni artykuł

    Choroba afektywna dwubiegunowa

    następny artykuł

    NA SZYBKO – Dobre nawyki