Blog dla chcących więcej oraz gabinet pomocy psychologicznej online

LITERATURA

SPÓJRZ MI W OCZY, AUDREY – Sophie Kinsella

06/11/2016

SPÓJRZ MI W OCZY, AUDREY – Sophie Kinsella

Dziś krótko.

„Audrey nie może wyjść z domu. I nawet w domu nie waży się zdjąć okularów przeciwsłonecznych”.

Audrey unika ludzi. Nie patrzy im w oczy. Nawet rodzinie. Nie radzi sobie z rozmowami telefonicznymi. Obcy ją przerażają. Audrey cierpi na fobię społeczną.

„(…) oto pełna diagnoza: fobia społeczna, zespół lęku uogólnionego z epizodami depresyjnymi”.

I nagle, do życia jej brata, a tym samym jej życia, wkrada się pewien chłopak. Linus zdaje się rozumieć problemy dziewczyny. Przy pomocy liścików i przyjaznego uśmiechu, wyciąga Audrey do świata. Co prawda najpierw ten świat kończy się na kawiarni Starbucks, ale przecież od czegoś trzeba zacząć.

Książka „Spójrz mi w oczy, Audrey” autorstwa Sophii Kinselli, to powieść przedstawiana, jako pozycja dla młodzieży, ale jeśli chodzi o fobię społeczną, jak sobie z nią radzić, co jest ważne, jak pracuje nasz mózg i za co odpowiada jego „gadzia” część, a jednocześnie, jak wyniszczająca może być zaburzenie psychiczne – mogę ją polecić każdemu zainteresowanemu, kto chce w lekki sposób, pełen humoru, łez, nowych doświadczeń i przeżyć, poznać rzeczywistość Audrey i jej codzienne zmagania ze światem.

A zatem, jeśli chcecie wiedzieć na czym MOŻE polegać terapia fobii społecznej, jakie zadania przygotowała dla Audrey jej terapeutka, czym jest „Starbucksowa terapia” i co dobrego może przynieść zostanie reżyserem domowego życia – koniecznie sięgnijcie po tę pełną emocji, uśmiechu i wzruszeń powieść.

Jeśli jesteście zainteresowani kupnem, znajdziecie ją np. TU.


    Jeśli borykasz się z problemami natury psychicznej, czujesz się wypalony/a, cierpisz na depresję, masz dosyć tkwienia w jednym miejscu albo szukasz porady - dobrze trafiłeś/aś! Odezwij się! Napisz bezpośrednio: psycholog.kotlarek@gmail.com