Blog dla chcących więcej oraz gabinet pomocy psychologicznej online

LITERATURA

WARIAT NA WOLNOŚCI. AUTOBIOGRAFIA – Wojciech Eichelberger

11/08/2019

WARIAT NA WOLNOŚCI. AUTOBIOGRAFIA – Wojciech Eichelberger

Jeśli ktokolwiek z Was nie zna jeszcze jednego z najważniejszych postaci w polskiej psychoterapii, to teraz jest dobry czas, aby to nadrobić.

14 sierpnia 2019 wychodzi autobiografia Wojciecha Eichelbergera i jest to „must read” nie tylko dla terapeutów czy fanów psychologii, ale dla każdego, kto chciałby zarówno poznać postać p. Wojciecha, ale i poznać jego punkt widzenia na wiele rzeczy, rozwinąć się, pozwolić sobie na refleksję.

„Czy istnieje w twojej profesji jakieś skrzywienie zawodowe? Czy uważasz, że twoja młodość była wariactwem? Nie miałeś żadnych obaw, że buddyzm to kolejna ideologia, która przyniesie ci rozczarowanie? Co w życiu jest ważniejsze niż szczęście?”

„Wariat na wolności” to wywiad rzeka. To niezwykle wciągająca opowieść o życiu fascynującego człowieka, który jest bardzo skromną sobą i oszczędnie wypowiada się na swój temat.

W szczerej i intymnej autobiografii autor opowiada o tym:

  • czy to my sterujemy naszym życiem, czy robią to wydarzenia, na które nie mamy wpływu?
  • czy psychoterapeuta zawsze jest dobrym partnerem i rodzicem, czy też popełnia więcej błędów niż jego pacjenci?
  • co w życiu jest ważniejsze niż szczęście?

A przede wszystkim – jak mądrze pracować, kochać i myśleć, by z tej zawiłej, przypadkowej i ułomnej materii sklecić jedno dobre życie.

„Wariat na wolności” to książka dla każdego, kto poprzed doświadczenia i przemyślenia innych, mądrych, dojrzałych, wartościowych ludzi, chciałby lepiej poznać siebie.

Dawno nie czytałam autobiografii, do której chętnie będę wracać. Polecam kupić wersję papierową i dużo zakreślaczy ;)

„Bo im dłużej żyję, tym wyraźniej widzę, że przetrwanie ludzkiego świata zależy od trzech rewolucji: edukacyjnej, psychologicznej i duchowej”.

I ten „wariat” nie tylko Was miejscami rozbawi, ale przede wszystkim pokaże, że na niemal wszystkie porblemy mozna znaleźć dobre rozwiązanie.

Zainteresowani?


    Jeśli borykasz się z problemami natury psychicznej, czujesz się wypalony/a, cierpisz na depresję, masz dosyć tkwienia w jednym miejscu albo szukasz porady - dobrze trafiłeś/aś! Odezwij się! Napisz bezpośrednio: psycholog.kotlarek@gmail.com