Blog dla chcących więcej

LITERATURA

„Życie pod psem, który wabi się Depresja” – poradnik idealny?

3 lutego 2014

„Życie pod psem, który wabi się Depresja” – poradnik idealny?

W tej 80-cio stronicowej książce, która jest napisana w identycznej formie jak „Mój czarny pies Depresja”, znajdziecie skarbnicę wiedzy na temat tego, jak postępować z bliskim, który cierpi na zaburzenia depresyjne.

Często obcując z osobą chorą mamy mętlik w głowie. Zadajemy sobie dziesiątki, jeśli nie setki pytań: co mówić, czego nie robić, jak sobie radzić, jak działać, żeby nie zaszkodzić? Jeśli i Tobie przemykają przez głowę takie i podobne pytania – ta książka została stworzona dla Ciebie.

Jak w pierwszej części, obrazki i krótkie, jasne, proste i trafiające w sedno problemu zdania, wyjaśniają dokładnie jak postępować, by pomóc, ale też jak zadbać o siebie samego jako opiekuna, co zrobić, żeby pozostać silnym, zdrowym i nie wypalić się zbyt szybko.

Matthew Johnstone przy współpracy żony, Ainsley Johnstone, stworzył książkę, która powinna być zapisywana na receptę pacjentom i ich rodzinom. Poszczególne rozdziały przeprowadzą Was przez piekło depresji. Książka uczy, wzrusza, pokazuje błędy i szanse, których możemy doświadczyć.

To kolejny idealny poradnik, który czyta się szybko, ale pozostaje na długo w pamięci. Warto mieć go w swojej biblioteczce.

Gorąco do tego zachęcam.

http://mediarodzina.pl/prod/571/Zycie-pod-psem–ktory-wabi-sie-Depresja

 

image_1

image_2

image_3

image_4


    Psycholog. Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Fascynuje mnie człowiek i nauka. Prywatnie uwielbiam podróże, merytoryczne dyskusje do rana i inspirujące książki (zwłaszcza reportaże i pozycje naukowe). Mieszkam w Sydney i podglądam życie Australijczyków. Opowiesz mi coś o sobie?


    poprzedni artykuł

    Pytanie nr 82

    następny artykuł

    Pytanie nr 83