Blog dla chcących więcej oraz gabinet pomocy psychologicznej online

Ciekawostki

Atrakcyjność. Część 2.

09/01/2015

Atrakcyjność. Część 2.

Scharakteryzowałam dla Was 11 punktów, które sprawiają, że ktoś dla nas jest lub zupełnie nie jest atrakcyjny. Znajdziecie je TUTAJ. Dzisiaj zapraszam na 2 i ostatnią część.

chair-girl-person-1609-730x550

 1. Broda. U mężczyzn oczywiście. Wracają do łask i bardzo słusznie, bo zarost potrafi przeistoczyć chłopca w faceta, który podoba się kobietom. Średniej długości zarost jest najbardziej atrakcyjny, natomiast pełna, obfita broda jest wyznacznikiem męskości i tego, że mężczyzna jest dobrym ojcem i opiekunem.

 2. Uśmiech. Uśmiechamy się, gdy jesteśmy szczęśliwi, a ludzi przyciąga szczęście. Zatem uśmiechnięci ludzie wydają nam się bardziej atrakcyjni, prawda? Nie. Kobiety wolą mężczyzn, którzy wyglądają poważnie i spokojnie. Kobiety mogą i powinny się uśmiechać częściej.

 3. Autorytet. Jak świat długi i szeroki, dla kobiet atrakcyjny mężczyzna, to mężczyzna dumny, poważny, posiadający autorytet i posłuch u innych ludzi. Prawdziwy samiec alfa. Wchodzi do pomieszczenia i wszyscy wiedzą, że on jest panem. Od zarania dziejów, to się akurat nie zmieniło i nie zanosi się na spektakularny zwrot akcji.

 4. Dzieci. Okazuje się, że ładniejsze z rodzeństwa ma nieco lepiej. Rodzice poświęcają mu więcej uwagi i troski, a pielęgniarki w szpitalu, podświadomie, lepiej traktują te ładniejsze niemowlęta.

 5. Geny. Tak tak, one też mają wpływ na to, kto nam się podoba i bardzo prawdopodobne, że będzie to ktoś taki jak my. Tzn. absolutnie nie nasz brat czy kuzynka, ale jeśli poznamy kogoś podobnego do nas z wyglądu, kulturowo, rasowo czy religijnie i światopoglądowo – istnieje duża szansa, że się zakochamy, bo te cechy będą dla nas atrakcyjne. W końcu są takie jak nasze, prawda?

 6. Praca. W przypadku identycznych CV i dokładnie tych samych kwalifikacji, podczas rozmowy kwalifikacyjnej, kto ma większe szanse na zatrudnienie? Oczywiście, że ci, którzy są atrakcyjni. Automatycznie więcej kompetencji i wartości przypisujemy podświadomie tym ładniejszym. Jednak, gdy, Droga Kobieto, aplikujesz o stanowisko, które zazwyczaj oblegają mężczyźni – lepiej, żebyś niekoniecznie grzeszyła urodą, może ubierz się mniej atrakcyjnie.

 7. Nogi i oczy. Dlaczego kobiety noszą szpilki, a większość z nich nie wyjdzie z domu bez pomalowanych chociażby rzęs? Ano dlatego właśnie, że długie nogi i duże oczy kojarzą się z atrakcyjnością i młodością, a co za tym idzie – z płodnością i radością życia.

 8. Młodość. Bez względu na kulturę, młodzi ludzie zawsze wydają się bardziej atrakcyjni. Nie ma znaczenia nawet to, że w wielu krajach wiek wiąże się z cenioną mądrością i doświadczeniem. Jest tak dlatego, że nasz zegar biologiczny wciąż bije, a tylko jako młodzi możemy mieć liczne potomstwo i przedłużyć gatunek.

 9. Makijaż. Skoro tylko ci, którzy są atrakcyjni, wybierani są na partnerów życiowych, to jakim sposobem, ci brzydsi nie wyginęli? Dlatego, że w dzisiejszych czasach nauczyliśmy się maskować wszelkie niedoskonałości. Od ubrań modelujących figurę, poprzez makijaż, aż po operacje plastyczne.

 10. Waga. Badania pokazują, że mężczyźni zwracają większą uwagę na wagę kobiet, niż kobiety na ilość kilogramów u facetów. Mężczyznom podoba się szeroki “zakres wagowy”, jednak mimo wszystko, te z 40 kilogramową nadwagą, raczej nie będą postrzegane, jako atrakcyjne. Te 5 kilogramów nie zrobi wielkiej różnicy, chyba że przekroczy się już skalę nadwagi.

 11. Wzrost. Podczas gdy mężczyzn zajmuje myślenie o kobiecej wadze, my myślimy już o męskim wzroście. Nie odkryję Ameryki – wysocy mężczyźni są bardziej atrakcyjni. Wiąże się to z poczuciem bezpieczeństwa, jakie dają kobietom (podświadomie). Dodatkowo, wysocy mają wyższy wskaźnik %, jeśli chodzi o potomstwo (więcej, częściej, atrakcyjniej).

Powiecie mi, kto według Was jest bardzo atrakcyjny i dlaczego?


  Jeśli borykasz się z problemami natury psychicznej, czujesz się wypalony/a, cierpisz na depresję, masz dosyć tkwienia w jednym miejscu albo szukasz porady - dobrze trafiłeś/aś! Odezwij się! Napisz bezpośrednio: psycholog.kotlarek@gmail.com