Blog dla chcących więcej oraz gabinet pomocy psychologicznej online

LITERATURA

AUTOMOTYWACJA – Jankowska/Wolfigiel – recenzja

20/07/2015

AUTOMOTYWACJA – Jankowska/Wolfigiel – recenzja

Jak zapewne doskonale wiecie, lubię książki, które nie są dla mnie stratą czasu. Takie, które skłaniają do refleksji, zostają ze mną na dłużej i mają jakąś konkretną wartość dodaną do mojego życia prywatnego, ale i zawodowego. I oczywiście bardzo lubię powieści czy biografie, które czytam tylko dla siebie, ale Wam lubię polecać coś, co realnie może zmienić coś w Waszym życiu.

Ostatnio zostałam poproszona o zrecenzowanie zupełnie świeżej książki pt.: “Automotywacja. Odkryj w sobie siłę do działania”. Brzmi dobrze, prawda?

Książka zaintrygowała mnie głównie dlatego, że sama od czasu do czasu miewam problemy z tym, by się odpowiednio zmotywować, więc jeśli jest jakiś “podręcznik”, który miałby mi w tym pomóc, to na pewno chcę się z nim zapoznać, spróbować, poeksperymentować i najzwyczajniej w świecie sprawdzić, czy nie będzie on stratą mojego wolnego czasu, który bardzo sobie cenię.

“Pewnego dnia uczeń zapytał Mistrza: Jak długo trzeba czekać na zmianę?

“Jeśli chcesz czekać – odparł Mistrz – to bardzo długo.”

Ze wstępu:

Książka powstała dla tych, którzy nie chcą już dłużej czekać i szukają skutecznych sposobów na kierowanie swoją motywacją.

Książka zawiera wiele testów, których celem jest wzbudzanie refleksji, spojrzenie z innej perspektywy na poruszane zagadnieniem inspirowanie do pogłębiania tematu w odniesieniu do własnego życia i odnajdywanie przyczyn trudności.

I tak rzeczywiście jest. W każdym rozdziale znajdziecie bardzo konkretne sposoby na zmianę. Dowiecie się, że zmiana NAPRAWDĘ jest możliwa, jeśli poznamy przyczyny trudności z automotywacją i zechcemy je zmienić na naszą korzyść. Możecie wypełniać tabele, odpowiadać na pytania, które niekoniecznie są lekkie, łatwe i przyjemne. Uświadomicie sobie, że proces zmian zaczyna się od poznania swojego sposobu myślenia i interpretowania świata.

“Leży facet na łóżku i od godziny stęka. W końcu żona go pyta:

-Co tak jęczysz?

-Bolą mnie plecy.

-Dlaczego?

-Bo leżę na czymś ostrym.

-To się przesuń.

-Za mało mnie boli”

Jeśli podejmiecie wyzwanie i postanowicie popracować nad sobą i swoją motywacją, musicie się na coś przygotować. I wcale nie będzie to proste, bo zmiana może być diametralna.

Przygotujcie się na to, że po jej rzetelnym przeczytaniu, szczerym, otwartym i mądrym podejściu do tematu, a także po przepracowaniu wszelkich metod, nie będziecie już nigdy mogli powiedzieć: “Taki już jestem i się nie zmienię”. Bo się zmienicie. Jeśli tylko tego potrzebujecie, chcecie i czujecie, że to dla Was ważne – to z całego serca życzę Wam takiej dobrej zmiany.

A na zakończenie codziennie zadawajcie sobie pytanie: “Jakich okazji do rozwoju i nauki, mogę się dziś spodziewać?”

automotywacja


    Jeśli borykasz się z problemami natury psychicznej, czujesz się wypalony/a, cierpisz na depresję, masz dosyć tkwienia w jednym miejscu albo szukasz porady - dobrze trafiłeś/aś! Odezwij się! Napisz bezpośrednio: psycholog.kotlarek@gmail.com