Blog dla chcących więcej oraz gabinet pomocy psychologicznej online

Bez kategorii

Bądźmy życzliwi nie tylko od święta

21 listopada 2012

Bądźmy życzliwi nie tylko od święta

Życzliwość. Słowo trochę archaiczne, trochę może zapomniane. Czy nadal aktualne? Może żyję złudzeniami i namiastką marzeń, ale chcę wierzyć, że jak najbardziej TAK! Bo życzliwość, to nie tylko konkretna pomoc w czymś drugiej osobie. To także uśmiech, wesoły sposób bycia, chęć niesienia pomocy, ogólna radość.
Wielu z nas zamyka się w pokoju z własnymi lękami. Jak mnie odbiorą? Czy można się tak uśmiechać albo chcieć pomóc? A jeśli okażę się intruzem? Ośmieszę się?
Biegniemy gdzieś. Przemykamy obok siebie zapominając, że zwykły uśmiech, drobna pomoc, lekki dotyk bliskiej osoby, przytulenie-ŻYCZLIWOŚĆ! mogą zdziałać cuda.

Nie będę się dzisiaj rozpisywać. Powiem tylko ZACHOWUJ SIĘ WOBEC DRUGIEGO CZŁOWIEKA TAK, JAK SAM CHCIAŁBYŚ, ABY KTOŚ SIĘ ZACHOWYWAŁ W STOSUNKU DO CIEBIE – BĄDŹ ŻYCZLIWY.

Zapytam Was, jak z Waszą życzliwością? Co zrobiliście dobrego dzisiaj? Wczoraj? Ostatnio?
Podzielcie się :)


    Jeśli borykasz się z problemami natury psychicznej, czujesz się wypalony/a, cierpisz na depresję, masz dosyć tkwienia w jednym miejscu albo szukasz porady - dobrze trfiłeś/aś! Pierwsza sesja gratis. Odezwij się! Odwiedź: WWW.PSYCHOLOG-POMAGA.PL Lub napisz bezpośrednio: psycholog.kotlarek@gmail.com