Blog dla chcących więcej oraz gabinet pomocy psychologicznej online

Ciekawostki

Boo!

14/03/2014

Boo!

Jak zapewne wiecie, bardzo lubię, gdy artyści i zupełni amatorzy chcą pokazać jakieś elementy psychologii (emocje, zaburzenia, siebie samych) w postaci szeroko pojętej sztuki. Czy to przy pomocy muzyki, fotografii, obrazów czy poezji i wielu innych.

Dzisiaj chcę Was zapoznać z Twórcą niezwykłym. Joshua Hoffine (http://www.joshuahoffine.com/), to amerykański fotograf, którego fascynuje ludzki strach. Zainteresował się psychologią strachu i w takiej konwencji robi swoje niezwykłe fotografie „Horror Photographs”.

Skontaktowałam się z Joshem i otrzymałam pozwolenie na przedstawienie Wam Jego prac, które, w mojej opinii, są najciekawsze. Resztę z nich znajdziecie na jego stronie i blogu. Gorąco zachęcam do zapoznania się z Jego twórczością. To naprawdę coś niezwykłego.

Ale po kolei. Najpierw opowiem Wam w kilku zdaniach czym jest… STRACH…

Strach to jedna z najbardziej pierwotnych cech nie tylko ludzkich. Swoje korzenie ma w instynkcie przetrwania. Stan silnego napięcia emocjonalnego, który poprzez np. rozszerzenie źrenic czy napięci mięśni całego ciała, mobilizuje nasz organizm do dwóch podstawowych ludzkich odruchów – WALCZ albo UCIEKAJ. Taki jest strach. Co go powoduje? Nasza pamięć (pamiętamy podobne zdarzenia, kojarzymy zagrożenie z przeszłymi naszymi doświadczeniami) i umiejętność abstrakcyjnego myślenia (myślenie o tym, że nasza decyzja może spowodować bardzo realne zagrożenie).

Mimo tego, wielu z nas bardzo lubi się bać. Oglądamy horrory, czytamy thrillery, podejmujemy ryzykowne zachowania lub uprawiamy sporty ekstremalne.

A skoro tak, to zapraszam do zapoznania się z twórczością Josha.

P.S. Poniższe fotografie mogą wywołać negatywne odczucia u osób bardzo wrażliwych. Proszę Was o uważność i ewentualną rezygnację z dalszego oglądania fotografii.

Joshua, thank you very much for your cooperation! Your works are really amazing! I love them! :)

strach1

strach2

strach3

strach4

strach5

strach6

strach7

strach8

strach9

strach10

strach11

strach12

strach13

strach14

strach15

strach16

strach17

 

A Ty? Czego się boisz…?


    Jeśli borykasz się z problemami natury psychicznej, czujesz się wypalony/a, cierpisz na depresję, masz dosyć tkwienia w jednym miejscu albo szukasz porady - dobrze trafiłeś/aś! Odezwij się! Napisz bezpośrednio: psycholog.kotlarek@gmail.com


    poprzedni artykuł

    Pytanie nr 95

    następny artykuł

    Pytanie nr 96