Blog dla chcących więcej oraz gabinet pomocy psychologicznej online

Inspiracja ROZWÓJ

Czy zadajesz sobie TE pytania?

09/08/2014

Czy zadajesz sobie TE pytania?

Są takie pytania, na które nie chcesz lub nie musisz znać odpowiedzi. Są takie pytania, na które znają odpowiedzi inni i takie, na które znasz je tylko Ty. Ale są też takie pytania, które, jeśli nie CODZIENNIE, to na pewno OD CZASU DO CZASU warto sobie zadać. I przekazać je dalej. Może komuś choć odrobinę ułatwią życie.

pytania

Jakie to tajemnicze pytania?

Oto i one:
  1. Czy za rok będzie to miało znaczenie? A za pół roku?
  2. Czy pomaga mi to się rozwijać i stawać jeszcze lepszym człowiekiem?
  3. Dlaczego ich opinia czy akceptacja jest dla mnie tak ważna?
  4. Co się stanie, jeśli spróbuję zrobić to inaczej?
  5. Czy postępuję w zgodzie z własnymi uczuciami? Czy mogę potem tego żałować?
  6. Co się stanie, gdy zadecyduję, że to ja rządzę swoim życiem, zamiast pozwalać innym decydować za mnie?

Proste?

Tylko w teorii, bo gdy przychodzi nam do podejmowania ważkich życiowych decyzji bardzo często postępujemy w zgodzie z innymi, a niekoniecznie ze sobą. Od dziś spróbuj Drogi Czytelniku podejmując decyzje (te naprawdę ważne, nie mówię tu o wyborze bułek na śniadanie), zadać sobie te pytania i SZCZERZE odpowiedzieć. Bo bywa tak, że z perspektywy czasu, pewne rzeczy zwyczajnie wyblakną… Czy warto już teraz się o nie stresować pozwalając jednocześnie, by to inni decydowali za Ciebie?

Powodzenia.


    Jeśli borykasz się z problemami natury psychicznej, czujesz się wypalony/a, cierpisz na depresję, masz dosyć tkwienia w jednym miejscu albo szukasz porady - dobrze trafiłeś/aś! Odezwij się! Napisz bezpośrednio: psycholog.kotlarek@gmail.com