Blog dla chcących więcej oraz gabinet pomocy psychologicznej online

Inspiracja ROZWÓJ

Inspirujące zadanie nr 1

05/03/2014

Inspirujące zadanie nr 1

Kochani! Bardzo chciałabym Was inspirować do tego, byście byli jeszcze lepsi, jeszcze bardziej szczęśliwi i jeszcze lepiej postrzegani przez innych. Chcę jeszcze bardziej podnieść Wasze poczucie własnej wartości i dać szansę na nauczenie się czegoś nowego.

Wymyśliłam dla Was 30 zadań, ale spokojnie, nie musisz wykonywać wszystkich. Przez kolejne dni, będę przedstawiać zadania o zróżnicowanym stopniu trudności. Zachęcam Cię, byś wybrał sobie jedno (lub więcej, jeśli tylko masz motywację) i przez 30 kolejnych dni skutecznie prowadzał je w życie.

Wyrobienie sobie nawyku zajmuje średnio około 21 dni, czyli 3 tygodnie. Przez 30 dni na pewno nauczysz się robić coś fantastycznego. Czasem dla innych, ale przede wszystkim DLA SIEBIE.

Gotowi? Zaczynamy.

Dodam tylko, że do tego konkretnego zadania zainspirował mnie pewien znajomy. Piotrek – dzięki :) (przy okazji zapraszam na Jego bloga: www.niekulturalny.com.pl – na którym recenzuje szeroko pojętą sztukę).

1 Poziom trudności: ŁATWE.

Każdego dnia daj komuś karteczkę z wypisanymi na niej rzeczami, które w nim lubisz.

To może być karteczka, wiadomość SMS, krótka rozmowa, wiadomość pozostawiona na facebooku czy Twitterze. Napisz komuś coś miłego. To co w nim lubisz albo to, że na najbliższej rozmowie kwalifikacyjnej na pewno wypadnie świetnie. Bądź szczery. To świetny sposób na pokazanie komuś, że o nim myślisz. Często jesteśmy tak skoncentrowani na złych rzeczach, że zapominamy wspomnieć o dobrych. Przez najbliższe 30 dni na pewno wywołasz wiele uśmiechów, a może 30 dni zamieni się w kolejne 300?

 


    Jeśli borykasz się z problemami natury psychicznej, czujesz się wypalony/a, cierpisz na depresję, masz dosyć tkwienia w jednym miejscu albo szukasz porady - dobrze trafiłeś/aś! Odezwij się! Napisz bezpośrednio: psycholog.kotlarek@gmail.com


    poprzedni artykuł

    Pytanie nr 92

    następny artykuł

    Pytanie nr 93