Blog dla chcących więcej oraz gabinet pomocy psychologicznej online

Inspiracja ROZWÓJ

Inspirujące zadanie nr 2

12/03/2014

Inspirujące zadanie nr 2

Dzisiaj mam dla Was kolejne Inspirujące Zadanie, które pomoże Wam wyjść ze swojej strefy komfortu, a jak doskonale wiecie, właśnie poza nią dzieje się ŻYCIE.

2 Poziom trudności: TRUDNE

Każdego dnia zagadaj do nieznajomego.

Wspaniały przepis na lęki i fobię społeczną.

Czy kiedykolwiek chciałeś do kogoś zwyczajnie zagadać, ale nie zrobiłeś tego obawiając się reakcji, po czym wmówiłeś sobie, że tak w zasadzie, to w ogóle nie chciałeś z tym kimś rozmawiać? Brzmi znajomo? Zawalcz z tym! Nie rób tego więcej! Zagadaj do nieznajomego na przystanku, w pociągu, w kolejce do kasy. O godzinie, pogodzie, płaczącym dziecku w przedziale obok. Uśmiechnij się, nawiąż kontakt wzrokowy i… po prostu to zrób!

Po 30 niezobowiązujących krótkich zamianach zdań z nieznajomymi zobaczysz, że są oni tylko ludźmi i nie ma nic dziwnego ani złego w rozmawianiu z nieznajomymi. Niczym się nie zrażaj. Czasem każdy może mieć gorszy dzień i nie chcieć rozmawiać, ale Ty się odważyłeś. Wykonałeś pierwszy, ważny krok, by wyjść ze swojej skorupy. A kto wie, może poznasz kogoś niezwykle wartościowego? Może kiedyś niechcący zagadasz do mnie w kolejce po mięso? ;)

Aha, żebyśmy mieli jasność. Zagadanie dotyczy sytuacji w tzw. realu, nie w Sieci ;)

Powodzenia!


    Jeśli borykasz się z problemami natury psychicznej, czujesz się wypalony/a, cierpisz na depresję, masz dosyć tkwienia w jednym miejscu albo szukasz porady - dobrze trafiłeś/aś! Odezwij się! Napisz bezpośrednio: psycholog.kotlarek@gmail.com


    poprzedni artykuł

    Pytanie nr 94

    następny artykuł

    Pytanie nr 95