Blog dla chcących więcej

Inspiracja ROZWÓJ

Inspirujące zadanie nr 2

12 marca 2014

Inspirujące zadanie nr 2

Dzisiaj mam dla Was kolejne Inspirujące Zadanie, które pomoże Wam wyjść ze swojej strefy komfortu, a jak doskonale wiecie, właśnie poza nią dzieje się ŻYCIE.

2 Poziom trudności: TRUDNE

Każdego dnia zagadaj do nieznajomego.

Wspaniały przepis na lęki i fobię społeczną.

Czy kiedykolwiek chciałeś do kogoś zwyczajnie zagadać, ale nie zrobiłeś tego obawiając się reakcji, po czym wmówiłeś sobie, że tak w zasadzie, to w ogóle nie chciałeś z tym kimś rozmawiać? Brzmi znajomo? Zawalcz z tym! Nie rób tego więcej! Zagadaj do nieznajomego na przystanku, w pociągu, w kolejce do kasy. O godzinie, pogodzie, płaczącym dziecku w przedziale obok. Uśmiechnij się, nawiąż kontakt wzrokowy i… po prostu to zrób!

Po 30 niezobowiązujących krótkich zamianach zdań z nieznajomymi zobaczysz, że są oni tylko ludźmi i nie ma nic dziwnego ani złego w rozmawianiu z nieznajomymi. Niczym się nie zrażaj. Czasem każdy może mieć gorszy dzień i nie chcieć rozmawiać, ale Ty się odważyłeś. Wykonałeś pierwszy, ważny krok, by wyjść ze swojej skorupy. A kto wie, może poznasz kogoś niezwykle wartościowego? Może kiedyś niechcący zagadasz do mnie w kolejce po mięso? ;)

Aha, żebyśmy mieli jasność. Zagadanie dotyczy sytuacji w tzw. realu, nie w Sieci ;)

Powodzenia!


    Psycholog. Mental Health Worker w organizacji rządowej w Sydney. Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Fascynuje mnie człowiek. Prywatnie uwielbiam podróże, merytoryczne dyskusje do rana i inspirujące książki. Mam słabość do Coli No Sugar i czerwonych żelków. Opowiesz mi coś o sobie?


    poprzedni artykuł

    Pytanie nr 94

    następny artykuł

    Pytanie nr 95