Blog dla chcących więcej oraz gabinet pomocy psychologicznej online

Inspiracja ROZWÓJ

Inspirujące zadanie nr 6

22/07/2014

Inspirujące zadanie nr 6

Dawno nie było żadnego zadania dla Was na najbliższe 30 dni. Dlatego też dzisiaj nadrabiam zaległości i zachęcam Was do spróbowania tego, co napisałam poniżej.

Poziom trudności: TRUDNE

Każdego dnia pozwól sobie na praktykowanie współczucia i miłości wobec samego siebie.

Karzesz się za błędy? Dołuje Cię każda porażka? Nawet ta najdrobniejsza? Kiedy ostatnio stanąłeś przed lustrem i powiedziałeś sobie coś miłego naprawdę szczerze? Społeczeństwo wymusiło na nas standardy, których osiągnięcie jest niemal niemożliwe. Musimy być we wszystkim najlepsi, najszybsi, najzdolniejsi i najbardziej produktywni. Nie dajemy sobie pola do popełniania najdrobniejszych błędów. W ten sposób uczymy się myśleć o sobie, że nie jesteśmy wystarczająco dobrzy ani wartościowi. Piętno to dotyczy także miłości do samego siebie, która często jest mylona z arogancją. Jednak to błędne przekonanie. Jest to umiejętność, którą można trenować, by rozwinąć w sobie zestaw emocji, które pozwolą Ci zaakceptować te aspekty siebie, których nie lubisz. Pozwoli ci także walczyć z frustracją i zacząć akceptować ją jako integralną część życia. Miłość do samego siebie i samoakceptacja są także kluczowe, aby kochać i akceptować innych. Naucz się patrzeć na samego siebie przychylniejszym okiem, a wiele spraw objawi się w innym świetle.

Zachęcam choćby do spróbowania podjęcia się tego zadania. Nawet jeśli nie będzie to trwało 30, a na przykład 10 dni – już samo to będzie olbrzymim sukcesem i pomoże Ci rozpocząć żmudną walkę z negatywnymi myślami i przekonaniami na swój temat.

Spróbuj.

528914_401940559897939_1422742721_n


    Jeśli borykasz się z problemami natury psychicznej, czujesz się wypalony/a, cierpisz na depresję, masz dosyć tkwienia w jednym miejscu albo szukasz porady - dobrze trafiłeś/aś! Odezwij się! Napisz bezpośrednio: psycholog.kotlarek@gmail.com