Blog dla chcących więcej oraz gabinet pomocy psychologicznej online

LITERATURA

“Medytacja w życiu codziennym” – Maciej Wielobób – recenzja i KONKURS

19/08/2014

“Medytacja w życiu codziennym” – Maciej Wielobób – recenzja i KONKURS

Z czym kojarzy Ci się słowo “MEDYTACJA”? Z wizjami? Z siedzeniem po turecku czy w pozycji kwiatu lotosu i miarowe powtarzanie “ommm”? Otóż nie! Jak zapewnia autor – Maciej Wielobób – medytacja jest konkretnym narzędziem, które stosuje się w określony sposób dla ściśle określonych celów. Jakie to cele? Jakie sposoby? Na te pytania odpowiada książka, ale o tym za chwilę.

Medytacja jest przede wszystkim rozwinięciem i rozszerzeniem naszej koncentracji. Niemal wszyscy borykamy się z natrętnymi emocjami i myślami, które nie pozwalają nam normalnie funkcjonować. Bardzo często także przez nie cierpimy.

[divider] [/divider]

Swami Ajaya, nauczyciel, pisze:

Kiedy koncentrujesz umysł na konkretnej myśli powtarzanej kolejny i kolejny raz w trakcie medytacji, zmieniasz łańcuch skojarzeń. Zmieniasz niektóre z tych podświadomych myśli, które wciąż napływają do Twojego umysłu, inną myślą, świadomie dobraną w celu rozwinięcia Twojej osobowości w korzystny sposób.

[divider] [/divider]

Cytat ten doskonale obrazuje psychologiczne, a wręcz psychoterapeutyczne właściwości medytacji, które polegają na zamianie “złych” krzywdzących myśli (cierpienia), w coś dobrego dla nas.

Ale to nie wszystko, co możecie znaleźć w książce. Dowiecie się z niej także czym jest Sufizm uniwersalny (nie będący tym samym co sufizm muzułmański), jakie są ścieżki rozwoju medytacyjnego, poznacie możliwości inicjacji medytacyjnej i nieocenionej wartości spotkania na poziomie Mistrz – Uczeń. I wreszcie, dowiecie się, jak medytacja może pomóc Wam wprowadzić ład i harmonię w Wasze życie.

[divider] [/divider]

Maciej Wielobób podejmuje się w swojej książce także pokazania medytacji od strony praktycznej. Pokazuje, uczy, prowadzi za rękę Czytelnika, wśród meandrów życia codziennego osoby praktykującej zarówno jogę jak i samą medytację. Przedstawia 40 Żelaznych Zasad, z których, jeśli skorzystamy i zaczniemy nimi żyć – pomogą nam uporządkować chaotyczny świat myśli, przeżyć i doznań.

Poza arcyciekawą teorią, w którą Autor wprowadza dość prostym i przystępnym językiem, w trzeciej części książki, znajdziecie konkretne ćwiczenia do pracy z własnym ciałem, a także modlitwy, które pomagają w przeżywaniu i doświadczaniu medytacji oraz uczy Czytelnika technik oddychania, które pomagają np. w zrelaksowaniu się.

[divider] [/divider]

“Medytacja w życiu codziennym” to rzeczywiście dobry przewodnik dla każdego, kto zechce nauczyć się tej dosyć trudnej sztuki. Poznacie ćwiczenia wprowadzające do medytacji, Teksty Sufickie, artykuły z którymi warto się zapoznać, jeśli będziecie chcieli zgłębić tematykę medytacji, ale przede wszystkim da Wam, Drodzy Czytelnicy, proste i jasne wskazówki na to JAK POPRAWIĆ JAKOŚĆ ŻYCIA. I to zupełnie realnie. Namacalnie wręcz. Bo jak sami wiecie, zmianę świata i życia należy zacząć od siebie.

[divider] [/divider]

Jeśli moja recenzja zasiała w Was ziarno ciekawości i chcielibyście przeczytać “Medytację w życiu codziennym”, wraz z Autorem przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym do wygrania są dwie książki. Wystarczy, że poprzez FORMULARZ KONTAKTOWY lub maila: psycholog.maszkowska@gmail.com napiszecie 'JAK ZACHĘCIĆ LUDZI DO SPRÓBOWANIA MEDYTACJI?’ do 26 sierpnia (wtorek) do godziny 00.00. Rozwiązanie konkursu w czwartek 27 sierpnia.

Dla niecierpliwych, książkę znajdziecie TUTAJ!

[divider] [/divider]

MEZYCO


    Jeśli borykasz się z problemami natury psychicznej, czujesz się wypalony/a, cierpisz na depresję, masz dosyć tkwienia w jednym miejscu albo szukasz porady - dobrze trafiłeś/aś! Odezwij się! Napisz bezpośrednio: psycholog.kotlarek@gmail.com