Blog dla chcących więcej oraz gabinet pomocy psychologicznej online

Bez kategorii

Moodeo – monitoruj swój nastrój

11/07/2016

Moodeo – monitoruj swój nastrój

Zadbaj o swoje zdrowie psychiczne!

Powstała bezpłatna aplikacja do monitorowania nastroju.

Miliony osób na całym świecie borykają się z kłopotami natury psychicznej. Najczęstszym problemem, z jakim zgłaszają się do specjalistów, są zaburzenia nastroju, jak depresja czy choroba afektywna dwubiegunowa (CHAD).

Wielu ludzi, na szczęście, korzysta z pomocy psychiatrów, psychologów i psychoterapeutów, ale niezwykle ważne jest także to, by o swoje zdrowie zadbać samemu, w domowym zaciszu.

I tutaj, naprzeciw tym potrzebom, wychodzi aplikacja Moodeo. Została stworzona z myślą o osobach, które chciałyby monitorować swoje zmienne nastroje, by wyłapywać wszelkie, nawet drobne, zmiany. Jest to o tyle istotne, że każde wahanie może wskazywać na zmianę prowadzącą do manii lub depresji.

Moodeo jest proste w obsłudze. Każdego dnia wyskoczy nam informacja i jednocześnie przypomnienie o tym, by zaznaczyć swój nastrój, ilość snu, która jest niezwykle ważna przy monitorowaniu nastroju, leki, które przyjmujemy (można to zaznaczyć raz jeśli bierzemy je przez dłuższy czas) i wydarzenia z danego dnia, które mogły mieć wpływ na nasz nastrój i emocje.

Dlaczego ta aplikacja jest przydatna? Pozwoli ona monitorować nastrój, spojrzeć na niego z odpowiedniej perspektywy, kontrolować to, czy leki, które przepisał nam lekarz działają (lub nie). Dane zebrane w aplikacji możemy również pokazać specjaliście, który będzie mógł jeszcze lepiej nam pomóc w procesie zdrowienia.

Zachęcam do wypróbowania aplikacji Moodeo na stronie www.moodeo.org. Można się tam zarejestrować i już od dziś pomóc sobie poczuć się lepiej monitorując swój nastrój.

Zapraszam.

A poniżej znajdziecie filmik wyjaśniający działanie aplikacji.

Wypróbujecie?

 


    Jeśli borykasz się z problemami natury psychicznej, czujesz się wypalony/a, cierpisz na depresję, masz dosyć tkwienia w jednym miejscu albo szukasz porady - dobrze trafiłeś/aś! Odezwij się! Napisz bezpośrednio: psycholog.kotlarek@gmail.com