Blog dla chcących więcej oraz gabinet pomocy psychologicznej online

LITERATURA

NA ZDROWY ROZUM. DLACZEGO PODEJMUJEMY NIERACJONALNE DECYZJE – Ori oraz Rom Brafman

05/03/2021

NA ZDROWY ROZUM. DLACZEGO PODEJMUJEMY NIERACJONALNE DECYZJE – Ori oraz Rom Brafman

Czy wydaje Ci się, że jesteś istotą racjonalną? Że każda Twoja decyzja jest przemyślana i podjęta zgodnie z wziętymi pod uwagę wszelkimi okolicznościami? A może sądzisz, że po prostu rzucasz się głową w dół do pustego basenu krzycząc: „co ma być, to będzie”?

Odpowiedzi na te (i mnóstwo innych) pytania odpowiada w fantastyczny sposób książka Oriego i Roma Brafmanów.

„Bezustannie wysyłamy i odbieramy sygnały i subtelne przekazy. Zwodzimy i dajemy się zwieść, nawet bezwiednie. Jak wynika z badań, nic nie poradzimy na to, że dopasowujemy się do otoczenia i nabieramy cech, które przypisują nam inni. Toczy się tajemna gra, ogarniająca nawet pozornie najprostsze wzajemne zależności. Wszyscy jesteśmy psychologicznymi kameleonami”.

Lekkim i ciekawym językiem książka pokaże Ci, że potrafimy przewidywać huragany i trzęsienia Ziemi. Latamy w kosmos i badamy Marsa. Operujemy najbardziej złośliwe guzy i mapujemy Wszechświat, a jednocześnie zdarza nam się popełniać takie gafy i błędy, że można myśleć, że po prostu upadliśmy na głowę albo nas totalnie zaćmiło.

„Na zdrowy rozum”, to książka z serii INWESTUJ W SIEBIE. I to jest dobra inwestycja.


    Jeśli borykasz się z problemami natury psychicznej, czujesz się wypalony/a, cierpisz na depresję, masz dosyć tkwienia w jednym miejscu albo szukasz porady - dobrze trafiłeś/aś! Odezwij się! Napisz bezpośrednio: psycholog.kotlarek@gmail.com