Blog dla chcących więcej oraz gabinet pomocy psychologicznej online

Bez kategorii

Najbardziej znienawidzone cechy

04/10/2014

Najbardziej znienawidzone cechy

Gdybym zapytała Was dzisiaj, czy są jakieś cechy osobowości i charakteru, które wywołują u Was alergię na innych ludzi, to odpowiedzielibyście twierdząco? Pewności nie mam, ale jestem w stanie się założyć, że na pewno znajdzie się coś takiego. Może nawet nie jest to jedna cecha, a szereg takowych. Trochę poczytałam, trochę poobserwowałam i wybrałam 8 cech, które są chyba tymi najbardziej irytującymi w ogóle. Jednak zapewne nie jest to koniec, dlatego chciałam Was mocno zachęcić do podzielenia się tym, co Was najbardziej wkurza w innych. Bo wszyscy czasem lubimy i chcemy sobie pomarudzić, a takie marudzenie może przynieść wymierne skutki – zmianę u innych. Zacznijmy.

[divider] [/divider]

 1. AROGANCJA – nie mylić z pewnością siebie, arogancki człowiek patrzy na wszystkich z góry i traktuje ich jako gorszych od siebie. Wiecznie napuszony i zadufany.
 2. NIEGRZECZNOŚĆ – zawiera w sobie bycie niemiłym, obrażanie innych czy zawstydzanie, ale także nieprzestrzeganie norm społecznych i zasad.
 3. DOMINACJA/PRZYTŁOCZENIE – przejmowanie kontroli nad innymi, dyktowanie zachowań i kontrola sytuacji. Nie zwracają uwagi na uczucia innych, wszystko dotyczy ich samych i to co myślą jest najważniejsze.
 4. NIESZCZEROŚĆ – to jedna z najgorszych cech, która potrafi pogrzebać nawet najtrwalsze związki, gdy raz zaufanie zostanie nadwerężone, ciężko (a czasem niemożliwe jest) je odzyskać.
 5. HUMORZASTOŚĆ (ZMIENNE NASTROJE) – bardzo trudno jest obcować i pracować z osobami, których nastrój i emocje zmieniają się z sekundy na sekundę. Takie osoby są zmienne, nieprzewidywalne i potrafią zepsuć spokój w grupie. Mało tego, sprawiają także, że inni ludzie w ich otoczeniu sa zmęczeni i wydrenowani z wszelkich pozytywnych emocji.
 6. NIESOLIDNOŚĆ – ta cecha także potrafi zniszczyć poczucie zaufania w związku lub grupie. Nie wiesz na czym stoisz i czy plany są stałe czy może już zdążyły się pięć razy zmienić.
 7. ZALEŻNOŚĆ – to wyczerpujące, gdy zawsze musisz być dla drugiej osoby, bo sama nie jest w stanie niczego zrobić, o niczym zdecydować. Musisz być dla innych, pomagać im i budować poczucie własnej wartości. Ileż można…
 8. PESYMIZM – każdy z nas od czasu do czasu ma w sobie jakieś negatywne emocje, ale pesymista nigdy nie widzi słońca, nigdy nie przestaje narzekać, jest marudny albo poirytowany, a dodatkowo wyciąga z Ciebie każdą energię, którą posiadasz.

[divider] [/divider]

Czy coś pominęłam? Czegoś jest za mało? Czekam na Wasze propozycje.

[divider] [/divider]


  Jeśli borykasz się z problemami natury psychicznej, czujesz się wypalony/a, cierpisz na depresję, masz dosyć tkwienia w jednym miejscu albo szukasz porady - dobrze trafiłeś/aś! Odezwij się! Napisz bezpośrednio: psycholog.kotlarek@gmail.com


  poprzedni artykuł

  La petite morte

  następny artykuł

  Sunday Night Blues