Blog dla chcących więcej oraz gabinet pomocy psychologicznej online

Ciekawostki

O czym myśli ryba?

08/04/2013

O czym myśli ryba?


Nie wiem czy nie za daleko idące wnioski wysuwam, ale czy możliwe jest, że w bliskiej przyszłości naukowcy będą w stanie odczytywać nasze myśli? Jak Ci się wydaje?

Na filmikach przedstawiono mózg rybki (Zebrafish), który tworzy „myśl”. Ok, wiem, że to tylko ryba. Wiem, że reaguje jedynie na pokarm, więc może „myśleć” coś w stylu „JEŚĆ”, ale mimo to… Impulsy nerwowe, które przewodzi jej mały mózg są widoczne na zdjęciach. Japońscy naukowcy, którzy dokonali tej obserwacji, już myślą nad stworzeniem maszyny, która odczytywałaby „myśli” tworzone w mózgach szczurów. Czy to nie jest niezwykłe? Zaczęło się od małej rybki, co będzie potem? Czy będziemy w stanie niedługo dowiedzieć się o czym myśli człowiek? Jak tworzą się myśli, plany, idee w naszym własnym mózgu? Jest się czego obawiać?


    Jeśli borykasz się z problemami natury psychicznej, czujesz się wypalony/a, cierpisz na depresję, masz dosyć tkwienia w jednym miejscu albo szukasz porady - dobrze trafiłeś/aś! Odezwij się! Napisz bezpośrednio: psycholog.kotlarek@gmail.com