Blog dla chcących więcej

Ciekawostki

Twoje życie w 5 sekund

28 lipca 2013

Twoje życie w 5 sekund

Zastanawialiście się kiedyś to ilu etapów można sprowadzić ludzkie życie? Ja też jakoś nie bardzo ;) (podobno do 3). Ale wydawca Quercus Book i włoski projektant Matteo Civaschi widocznie już tak, bo opublikowali książkę dla osób, które mają problemy ze skupieniem swojej uwagi na dłużej niż 5-10 sekund. Każda historia zawarta na osobnej stronie zawiera piktogramy, które ukazują nasz świat w kilku etapach, m.in. wydarzenia, znanych ludzi itp.

Książkę można nabyć na Amazonie. Jest wyjątkowo ciekawa. A poniżej przedstawiam Wam kilka z ponad 200 rozdziałów książki „Life in five seconds”. Co lub kogo uda Wam się rozpoznać na obrazkach?

1416

Life-in-Five-Seconds

lifeinfive_large_verge_medium_landscape

9781780876771

Dla zainteresowanych, gorąco polecam stronę, gdzie można przejrzeć więcej pięciosekundowych projektów z książki: http://extracts.quercusbooks.co.uk/life-in-five-seconds/#/1/

Od siebie polecam dinozaury, Pulp Fiction i Picasso ;)


    Psycholog. Mental Health Worker w organizacji rządowej w Sydney. Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Fascynuje mnie człowiek. Prywatnie uwielbiam podróże, merytoryczne dyskusje do rana i inspirujące książki. Mam słabość do Coli No Sugar i czerwonych żelków. Opowiesz mi coś o sobie?


    poprzedni artykuł

    Pytanie nr 25

    następny artykuł

    Pytanie nr 26