Blog dla chcących więcej oraz gabinet pomocy psychologicznej online

Bez kategorii

Z życzeniami

24/12/2017

Z życzeniami

Okres Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku jest momentem pełnym podsumowań, refleksji, nowych postanowień i obierania nowych celów. Spędzamy czas z rodziną, mamy chwilę na wytchnienie i złapanie zdrowego dystansu do wielu spraw. Jest to pora, by spojrzeć na siebie i bliskich nieco przychylniejszym okiem dostrzegając jak ważne jest to, że możemy wspólnie cieszyć się tymi dniami.

Życzymy Wam, Drodzy Czytelnicy, by był to okres:

– Pełen miłości

dla samych siebie i dla innych. 

Podarujmy ją sobie, najbliższym, ale i tym dalszym. Wykażmy się zrozumieniem i cierpliwością, których na co dzień tak często nam brakuje. Bądźmy wyrozumiali i dobrzy, nie tylko dla innych, ale i dla samych siebie.

– Obfity w wiarę

Uwierzmy w siebie, w innych ludzi i głębszy sens tego wyjątkowego czasu. Zauważmy starania innych ludzi, ich dobre intencje i działania. Uwierzmy w sens tego, co robimy, o co się staramy i do czego dążymy. Wreszcie – uwierzmy w siebie. W swoją adekwatność, w swoje siły i w to, że pomimo wad i błędów zasługujemy na to, by akceptować siebie takimi, jakimi jesteśmy.

– Równowagi wewnętrznej i spokoju

Zatrzymajmy się. Zadbajmy o siebie, o swoje potrzeby, którym w natłoku codziennych obowiązków niekiedy nie mamy czasu chociażby się przyjrzeć. Wyciszmy się i zadbajmy o to, by wykorzystać ten czas ku temu by zaczerpnąć świeżego oddechu i spokoju.

– Bogaty w nadzieję i optymizm

Spójrzmy na życie optymistycznie. Napełnijmy nasze wyobrażenie o nim nadzieją, pozytywną energią i zachwyćmy się nim. Nauczmy się dostrzegać jego walory, najjaśniejsze barwy i przypominajmy sobie o tym ilekroć zabraknie nam sił. Uśmiechnijmy się do siebie i innych. Tak życzliwie i szczerze. Bądźmy pełni życiowej pogody ducha.

– Wypełniony odwagą

Niech ten czas będzie kompletny w śmiałość do tego, by zauważyć i pochylić się nad własnymi słabościami, błędami i rzeczami, które nam przeszkadzają. Dostarczmy sobie energii do tego, by popracować nad sobą i swoimi niedoskonałościami, a jednocześnie na tym, byśmy potrafili dawać sobie prawo do porażek i potknięć… Szeroko pojętego bycia dobrym dla samego siebie, ale i wyrozumiałości dla innych.

Kończąc, życzymy Wam, Drodzy Czytelnicy, tego wszystkiego, co w Waszych osobistych definicjach i indywidualnym rozumieniu jest dobre, sprawia Wam radość i zadowolenie, a także stanowi dopełnienie Waszego poczucia szczęśliwości.

Pozdrawiamy świąteczno-noworocznie: Monika i Anita


    Jeśli borykasz się z problemami natury psychicznej, czujesz się wypalony/a, cierpisz na depresję, masz dosyć tkwienia w jednym miejscu albo szukasz porady - dobrze trafiłeś/aś! Odezwij się! Napisz bezpośrednio: psycholog.kotlarek@gmail.com