Blog dla chcących więcej oraz gabinet pomocy psychologicznej online

LITERATURA

ZADURZENIE – Eve Ainsworth

19/08/2017

ZADURZENIE – Eve Ainsworth

Anna, to brytyjska 14-latka. Zwykła dziewczyna z pasją do śpiewu i problemami w domu. Brak matki, która opuściła rodzinę daje jej się mocno we znaki i nieraz komplikuje życie. A zapracowany ojciec i młodszy brat, wcale niczego nie ułatwiają.

Will, to 17-latek, który chodzi do tej samej szkoły co Anna. Nazywany „ciachem” i uznawany za najprzystojniejszego chłopaka w szkole pewnego dnia zwraca uwagę na dziewczynę oddając jej zgubiony portfel.

Anna i Will zaczynają się ze sobą spotykać. Wszystko pięknie się układa. Anna wydaje się być naprawdę szczęśliwa, nawet gdy Will próbuje prowadzać swoje (z każdą chwilą bardziej restrykcyjne) zasady funkcjonowania ich związku.

Ale dopiero po jakimś czasie pojawiają się schody.

Naprawdę trudne do przejścia.

Skąd w Annie niskie poczucie wartości? Dlaczego naprawdę zaufała i otworzyła się dopiero przed Willem? Dlaczego była w stanie zrezygnować ze swojej pasji i opuściła zespół, w którym śpiewała? Czemu zmieniała swój wygląd i zachowanie wobec przyjaciół pod dyktando Willa?

Dlaczego Will wymuszał pewne rzeczy na Annie? Czemu tak wielu rzeczy jej zabraniał, a inne wręcz kazał robić? Skąd w nim tyle złości i agresji? Skąd biorą się jego humory i zmienność nastroju? W jaki sposób chłopak sobie radził z zazdrością o Annę?

Na te i wiele innych pytań odpowiedzi znajdziecie w książce Eve Ainsworth. „Zadurzenie” daje ciekawy obraz toksycznego związku między głównymi bohaterami. Powieść pisana z perspektywy Anny pozwala dość dobrze wniknąć w sposób myślenia i postrzegania świata dziewczyny.

Wiem, że takie sytuacje, jak ta opisana w książce, zdarzają się na co dzień. Wiem, że z toksycznej relacji jest bardzo bardzo trudno się wyrwać. Wiem, że chorobliwie zazdrosny i kontrolujący partner potrafi zniszczyć całą przyjemność z życia, ale wiem też, że z takiej relacji da się wyjść obronną ręką.

Jeśli jesteście zainteresowani tematyką, a do tego lubicie fajnie i lekko napisane książki dla młodzieży – pozycja Eve Ainsworth „Zadurzenie” jest właśnie dla Was.

Kupicie ją TU.


    Jeśli borykasz się z problemami natury psychicznej, czujesz się wypalony/a, cierpisz na depresję, masz dosyć tkwienia w jednym miejscu albo szukasz porady - dobrze trafiłeś/aś! Odezwij się! Napisz bezpośrednio: psycholog.kotlarek@gmail.com