Blog dla chcących więcej oraz gabinet pomocy psychologicznej online

Bez kategorii

3 blogi warte Twojego czasu – SHARE WEEK 2015

19/03/2015

3 blogi warte Twojego czasu – SHARE WEEK 2015

Do 21 marca trwa blogowy SHARE WEEK. Całą jego ideę przeczytacie na blogu Andrzeja Tucholskiego – pomysłodawcy całej akcji. Mówi on o niej tak:

“SHARE WEEK to mój pomysł polecania sobie nawzajem autorów przez autorów. W ten sposób otwieramy się nawzajem jako piszący i nagrywający koledzy oraz koleżanki a także pokazujemy naszym Czytelnikom, kogo cenimy lub kim się inspirujemy :)”

A więc do rzeczy.

Dzisiaj przedstawię Wam 3 blogi, które lubię, cenię, które mnie inspirują, dostarczają rozrywki, wiedzy, rozwijają lub fajnie spędzam czas czytając, co ich Twórcy mają do powiedzenia światu i Czytelnikom.

Czekałam z tym wpisem niemal do samego końca. Zaglądam na sporo blogów. Niektóre potem zaczynam omijać szerokim łukiem, a do innych wracam z ciekawością i niecierpliwie zaciskam palce, chcąc by wpisy były publikowane częściej.

Kolejność wymieniania blogów jest zupełnie przypadkowa. Zwłaszcza, że każdy z nich jest o czymś innym. Gotowi? Zacznijmy.

Numer 1, to Paulina Matysiak i jej pozaginane rogi książek. Pisze tu: http://zaginamrogi.pl/. O książkach dobrych i tych, które jednak lepiej pominąć. O akcjach, jak “Nie czytasz, nie idę z Tobą do łóżka” i o tym skąd najlepiej brać nowe fanastyczne tytuły do przeczytania i pozaginania w nich rogów. Ale Paulina pisze także o czasopismach i artykułach, na które warto zwrócić uwagę. Jeśli lubicie czytać, choć w połowie tak bardzo jak ja – ten blog tylko Was w tym umocni. Zapraszam do świata pozaginanych rogów na blogu Pauliny.

Numer 2, to Pan K. i jego blog: http://www.radzesobie.pl/. 30-letni facet w świecie czasem zdominowanym przez kobiety. Opisuje otaczającą nas rzeczywistość, ciekawostki z kraju i ze świata, różnice międzypłciowe, komentuje aktualne akcje społeczne, celnie ripostuje zastaną codzienność. Jeśli szukacie męskiego punktu widzenia na wiele spraw – ten blog na pewno Was zaciekawi.

Numer 3, to Michał Szafrański i http://jakoszczedzacpieniadze.pl/. Nazwa bloga mówi sama za siebie, ale to tylko wierzchołek tej finansowej góry lodowej, o jakiej mówi Michał. Oszczędzanie, kredyty, akcje, obligacje, monetyzacja blogów, zakładanie kont bankowych i wiele wiele wieeeeele innych spraw, które mogą być przydatne dla każdego użytkownika pieniądza, czyli… dla każdego z nas.

To jest pierwsza 3, ale chcę Wam jeszcze dać dwa blogi, które są dla mnie fascynujące.

Numer 4, to Nat. „Dziewczyna, która pisze o chędożeniu”. Na: http://proseksualna.pl/. O seksie, fantazjach, zdrowiu, szkoleniach, wibratorach, emocjach, czyli o wszystkim tym, co chcecie wiedzieć, ale boicie się zapytać.

Numer 5, to Agnieszka Gorońska. Według bloga http://goronska.pl/, nie ma prostych odpowiedzi. Na nic. Autorka przybliży Wam kulturę LGBTQ w kraju i trochę na świecie. Opisze filmy i muzykę związaną z nurtem, ale i powie o tym, jak ważne jest robienie sobie cyklicznych badań na obecność wirusa HIV. Nie zawsze jest łatwo, czasem temat trochę nas uwiera, ale to nie znaczy, że gdy zamkniemy oczy “ci wszyscy geje znikną”. Otwórzcie oczy. I otwórzcie się na to, że odpowiedzi są. Na prawie wszystkie pytania. Tylko nie wszystkie są łatwo przyswajalne.

Jakie są Wasze typy?

Gdybyście sami chcieli zgłosić blogi (lub vlogi), które są dla Was ważne – to po szczegóły zapraszam TU: http://bit.ly/ShareWeek2015


    Jeśli borykasz się z problemami natury psychicznej, czujesz się wypalony/a, cierpisz na depresję, masz dosyć tkwienia w jednym miejscu albo szukasz porady - dobrze trafiłeś/aś! Odezwij się! Napisz bezpośrednio: psycholog.kotlarek@gmail.com