Blog dla chcących więcej oraz gabinet pomocy psychologicznej online

Seksualność człowieka

9 najbardziej perwersyjnych fetyszy

06/05/2014

9 najbardziej perwersyjnych fetyszy

Są osoby, którym do osiągnięcia pełnej satysfakcji seksualnej potrzebny jest specjalny bodziec. Niektórzy traktują go jako dodatek lub urozmaicenie, dla innych szczytowanie bez jednej z takich form pobudzenia nie jest możliwe.

W przypadku tego zjawiska, nie są znane ograniczenia. Elementem stymulującym może się stać praktycznie wszystko: sytuacja, przedmiot czy nawet wydzieliny organizmu. Takie zjawisko nazywamy fetyszyzmem, a element, który doprowadza do pobudzenia-fetyszem, ale już to przecież wiecie z poprzednich wpisów.

Przed Wami lista jednych z najbardziej perwersyjnych fetyszy:

1. Agorafilia.

Fetyszem staje się tutaj miejsce publiczne. Osoby, które upodobały sobie agorafilię, odczuwają pełną satysfakcję seksualną jedynie w miejscach takich jak: dworce, przymierzalnie w sklepach czy windy.

1

2. Endytofilia.

Osoby, które charakteryzuje endytofilia osiągają spełnienie tylko wtedy, gdy podczas zbliżenia ich partner jest całkowicie ubrany.

2

3. Dendrofilia.

Są ludzie, którym na widok lub samą myśl o drzewach, krew zaczyna szybciej krążyć w żyłach. To właśnie drzewo jest fetyszem w przypadku dendrofilii.

3

4. Akrotomofilia.

W przypadku osób, których dotyczy akrotomofilia, spełnienie seksualne możliwe jest wówczas, gdy obcują one z osobami pozbawionymi kończyn, np. w wyniku amputacji.

4

5. Arachnefilia.

Większość osób na sam widok pająka drży ze strachu, ale niektórzy drżą z podniecenia, a ich wszelkie zabawy seksualne związane są właśnie z nimi.

Colombia Spider Man

6. Mysofilia.

W tym przypadku fetyszem jest brud i wszystko co z nim związane. Pobudzająco może działać brud własny lub partnera. Osoby, które podnieca brud, mogą osiągać orgazm także podczas wąchania brudnej bielizny. W Japonii takie praktyki są na tyle popularne, że swego czasu można było zakupić używaną damską bieliznę w specjalnych automatach.

6

66

7. Klismafilia.

Lewatywa na ogół nie kojarzy się dobrze. Raczej z przykra procedurą medyczną przez zabiegami operacyjnymi. Są jednak ludzie, którzy uśmiechają się na samą myśl o niej. Producenci gadżetów wprowadzili specjalne zestawy do sex shopów.

7

8. Emetofilia.

W tym przypadku czynnikiem stymulującym są wymioty. Odruch wymiotny może być spowodowany przez różnego rodzaju leki lub spożywanie moczu partnera (najczęściej).

9. Koprofilia.

Ten fetyszyzm dotyczy osiągania satysfakcji seksualnej poprzez wykorzystanie kału. W trakcie aktu zdarza się, że osoby wypróżniają się albo żądają takiego zachowania od swojego partnera. Często odchody potem są rozmazywane po ciele partnerów.

Czy mieliście do czynienia z którymś z powyższych fetyszy? Co o nich sądzicie? Może znacie inne, równie perwersyjne fetysze, które mogą działać na ludzi?

 


    Jeśli borykasz się z problemami natury psychicznej, czujesz się wypalony/a, cierpisz na depresję, masz dosyć tkwienia w jednym miejscu albo szukasz porady - dobrze trafiłeś/aś! Odezwij się! Napisz bezpośrednio: psycholog.kotlarek@gmail.com


    poprzedni artykuł

    Obalamy kawowe mity

    następny artykuł

    Pytanie nr 105