Blog dla chcących więcej oraz gabinet pomocy psychologicznej online

Inspiracja ROZWÓJ

9 sposobów na nudę

07/12/2014

9 sposobów na nudę

Kiedyś mówiło się, że inteligentni ludzie się nie nudzą, ale czy to aby na pewno prawda? Pewnie każdemu z nas przynajmniej raz w życiu zdarzyło się, że po prostu nam się nudziło. To dość powszechne uczucie. Mimo tego, co możesz myśleć o nudzie, to wiedz, że zawsze jest coś, co możesz zrobić. Poniżej przedstawię Ci kilka ciekawych pomysłów na spędzenie wolnego czasu, by się nie nudzić.

 1. Wybierz się na przejażdżkę. Możesz czuć się znudzony siedząc wciąż w domu. Dlaczego więc nie wybrać się na wycieczkę krajoznawczą? Możesz odkrywać miejsca niedaleko swojego domu, w których nigdy nie byłeś albo odwiedzić swoje ulubione miejsca w mieście. Możesz jechać samochodem, co jest bardzo odprężające i wyzwala pozytywne emocje, ale podróż autobusem czy pociągiem może przynieść tyle samo przyjemności.
 2. Idź na spacer. Wyjdź na zewnątrz i chwyć trochę świeżego powietrza. Czasem czujesz się znudzony i zmęczony, bo brakuje w Twoim życiu aktywności fizycznej. Spacer to doskonałe ćwiczenie cardio, które możesz wykonać, kiedy tylko masz możliwość.
 3. Prześpij się. Być może czujesz się ospały i znudzony, bo brakuje Ci snu. Sen jest niezwykle ważną częścią naszego fizycznego i psychicznego zdrowia. Jeśli potrzebujesz więcej energii w ciągu dnia, rozważ 20-40 minutową drzemkę.
 4. Naucz się gotować. Gotowanie to jedna z fajniejszych umiejętności, a dodatkowo jedzenie swojego ulubionego dania daje dużo przyjemności. Ucząc się przyrządzać swoje ulubione danie będziesz mieć sporo zabawy, a przy tym zdobędziesz nowe umiejętności.
 5. Zadzwoń do przyjaciela, z którym dawno nie rozmawiałeś. Pisanie smsów jest szybkie i wygodne, ale pozostawia sporo miejsca na niedopowiedzenia i niezrozumienie. Telefon pokazuje, że o kimś myślisz, a dodatkowo sprawia wiele frajdy, zwłaszcza, jeśli długo się nie słyszeliście.
 6. Napisz list lub pocztówkę. Korespondencja w starym stylu, jak pisanie listów czy kartek pocztowych, kojarzy nam się z przeszłością. W dobie pisania maili i krótkich wiadomości tekstowych, na co pozwala współczesna technologia, sztuka ta zanika. Listy pisane odręcznie (i kartki) są bardziej intymne, a dodatkowo wywołają uśmiech na niemal każdej twarzy.
 7. Idź na zakupy. To kolejny sposób na to, by czas nam szybciej minął. Nie musisz iść do centrum handlowego oczywiście. Czasem jesteś w stanie znaleźć niezwykłe rzeczy na targu staroci, w małych sklepikach lub online.
 8. Zostań wolontariuszem. Wolontariat jest jedną z bardziej produktywnych rzeczy, które możesz robić w życiu. Dodatkowo jest to zajęcie w dobrej intencji. W swoim mieście masz na pewno jakieś opcje wolontariatów. Poszukaj sprawy, w która wierzysz i jesteś gotowy poświęcić jej swój wolny czas.
 9. Obejrzyj film. Zapewne masz listę filmów, które chciałbyś obejrzeć, ale jakoś nie miałeś na to czasu lub ku temu okazji. Zorganizuj wieczór z bliskimi lub przyjaciółmi, niech każdy przyniesie coś dobrego do jedzenia i zróbcie sobie maraton filmowy w doborowym towarzystwie. A może maraton tematyczny? Gwiezdne wojny? Harry Potter?

Moi Drodzy! Jakie Wy macie jeszcze inne sposoby na nudę? Podzielcie się nimi koniecznie.

 


  Jeśli borykasz się z problemami natury psychicznej, czujesz się wypalony/a, cierpisz na depresję, masz dosyć tkwienia w jednym miejscu albo szukasz porady - dobrze trafiłeś/aś! Odezwij się! Napisz bezpośrednio: psycholog.kotlarek@gmail.com