Blog dla chcących więcej oraz gabinet pomocy psychologicznej online

Bez kategorii

Aplikacja mLumen – bibliotekarska baza, a nawet coś więcej – wpis sponsorowany

20/10/2022

Aplikacja mLumen – bibliotekarska baza, a nawet coś więcej – wpis sponsorowany

Ostatnio wpadła w moje ręce bardzo ciekawa aplikacja, która już niedługo wejdzie do użytku.  Mianowicie jest to mLUMEN realizowany przez Bibliotekę Narodową. Apka ta ma ułatwić dostęp do materiałów edukacyjnych, informacji publicznej oraz treści tworzonych przez społeczność blogową opartą o system zarządzania treścią WordPress.

Aplikacja ma kilka ciekawych i przydatnych cech dla mnie – nie tylko –  jako osoby piszącej bloga, ale również jako psychologa, który ciągle poszerza swoją wiedzę oraz kogoś kto ciągle szuka informacji związanych z konkretnymi tematami.

Jako bloger mogę podłączyć swojego bloga do tej aplikacji aby zwiększyć zasięg zamieszczanych przeze mnie wpisów. To z kolei przełoży się na dotarcie do coraz większej liczby czytelników zainteresowanych tematami psychologicznymi, które tworzę. Dodatkowo mogę otagować swoje wpisy wg ujednoliconych tagów, które są oparte na Deskryptorach Biblioteki Narodowej.  Pozwoli to na zwiększenie możliwości własnego bloga oraz powiązanie wpisów z konkretnymi słowami kluczowymi, które inni mogą obserwować aby być na bieżąco z aktualnymi wpisami na te tematy, które najbardziej ich interesują.

Jako psycholog zyskuję szybki dostęp do tematów, które są mi bliskie, do aktualności oraz pogłębiania  wiedzy poprzez rozszerzanie tematycznej bibliografii. Pozwoli to również poszerzać listę proponowanych pozycji aby móc ją proponować wszystkim, tym którzy chcieliby zdobywać większą wiedzę z zakresu psychologii.

Sama również zyskuje dostęp do obserwowania nowinek w tematach, które mnie interesują. I to nie tylko z psychologii ale i przepisów podatkowych, zmieniającego się prawa, statystyki, danych na różne tematy itp.

Oczywiście aplikacja jest bezpłatna zarówno dla użytkowników jak i blogerów. Obecnie zapoznaję się z jej właściwościami i możliwościami, co już wkrótce opiszę. Zapowiada się bardzo interesująco.


    Jeśli borykasz się z problemami natury psychicznej, czujesz się wypalony/a, cierpisz na depresję, masz dosyć tkwienia w jednym miejscu albo szukasz porady - dobrze trafiłeś/aś! Odezwij się! Napisz bezpośrednio: psycholog.kotlarek@gmail.com