Blog dla chcących więcej oraz gabinet pomocy psychologicznej online

Bez kategorii

Aplikacja mLumen – spojrzenie praktyczne – wpis sponsorowany

20/10/2022

Aplikacja mLumen – spojrzenie praktyczne – wpis sponsorowany

Ostatnio pisałam o aplikacji mLUMEN, która daje możliwość korzystania z treści pochodzących z katalogów bibliotecznych, zbiorów publicznych danych oraz blogów i serwisów informacyjnych, które są oparte o system zarządzania treścią WordPress.

Przetestowałam tę aplikację i jest ona bardzo ciekawa oraz użyteczna. Sama aplikacja jest bardzo czytelna i przejrzysta, co pozwala na szybkie poruszanie się po niej oraz jasny odbiór przekazu.

Oprócz strony głównej na której mamy wyszukiwarkę tematyczną to w lewej kolumnie mamy proste menu podzielone na takie zakładki jak: obserwowane tematy (gdzie sami decydujemy co nas interesuje); do przeczytania – gdzie wrzucamy interesujące nas kwestie z którymi chcemy się później zapoznać oraz tematy „na czasie” gdzie można znaleźć najbardziej aktualne i popularne wyszukiwania.

Gdy wpiszemy interesującą nas frazę w wyszukiwarkę, uzyskamy listę tematów powiązanych z daną frazą jak i obiektów wśród których wyróżniają się: blogi, dane publiczne, dzieła, instytucje, wydarzenia itp. Możemy sobie również założyć filtr by ograniczyć się np. tylko do blogów.

I tak dla przykładu, gdy wpiszemy przykładową frazę np. „psychologia wojskowa” to w tym dość szerokim temacie możemy znaleźć bardzo ciekawe pozycje jak: „Nieformalne prawa i zwyczaje w wojsku”; Zjawisko przemocy w Niemczech po 1918 roku jako spuścizna I Wojny Światowej” czy też „Żołnierze po powrocie z misji zagranicznych”.  W sumie do przejrzenia ok 230 pozycji. A to tylko jeden przykład frazy, która mnie interesowała.

Aplikacja jest bardzo intuicyjna i można się po niej szybko i sprawnie poruszać. Im więcej ciekawych blogów będzie do niej dołączać tym więcej informacji będzie można w niej wyszukać, które będą kierować do odpowiednich artykułów na blogach. Również aplikacja pomoże nam w tworzeniu bibliografii tematycznej przy pisaniu książek, artykułów czy po prostu poszerzaniu naszej wiedzy.

Mnie osobiście aplikacja się podoba, widzę w niej potencjał i sporo możliwości. Przydatna pomoc zarówno w pracy jak i w szukaniu źródeł do interesujących mnie informacji. Trzymam kciuki za dalszy rozwój. A sama aplikacja już na dniach powinna być zacząć szeroko dostępna.


    Jeśli borykasz się z problemami natury psychicznej, czujesz się wypalony/a, cierpisz na depresję, masz dosyć tkwienia w jednym miejscu albo szukasz porady - dobrze trafiłeś/aś! Odezwij się! Napisz bezpośrednio: psycholog.kotlarek@gmail.com