Blog dla chcących więcej oraz gabinet pomocy psychologicznej online

Ciekawostki Eksperymenty psychologiczne EMOCJE Przemyślenia Szczęście

Badanie nt. szczęścia cz. 2

29/10/2013

Badanie nt. szczęścia cz. 2

Udało Ci się zapoznać mój Drogi Czytelniku z pierwszą częścią tabeli z badania na temat szczęścia? Jakie wnioski? Jakie przemyślenia? Jakich Ty udzieliłeś sam sobie odpowiedzi na te pytania?

Zapraszam Cię dzisiaj na drugą część odpowiedzi. Czy są inne? Podobne? Zbieżne? Co sądzisz o tym mini badaniu ankietowym?

Lp.PłećWiekCzy jesteś szczęśliwy/a?Co sprawia, że czujesz się szczęśliwy/a? Co chciałbyś/chciałabyś jeszcze zrobić przed śmiercią?
25K33Chyba takRodzina,sprawdzeni przyjacielezwiedzić egzotyczne kraje
26M25TakMoje otoczenie oraz osoby które znam. Udać się na wycieczkę dookoła świata. Zrobić coś znaczącego w życiu.
27K25TakWspierająca i kochająca mnie rodzina, przyjaciele, satysfakcjonująca mnie praca, piękna pogoda Urodzić dzieci:) Zbudować dom, zwiedzić trochę świata - podróże, nauczyć się perfect angielskiego i niemieckiego, ukończyć kurs tańca i kurs szycia.
28K21Zależy kiedyprzyjaciele, rodzina, podróże zobaczyć fiordy w Norwegii, wspiąć się na wysoki szczyt górski
29K21Tak- wsparcie rodziny i przyjaciół - odpowiednia praca - poznawanie świata (innych krajów i kultur) - świadomość, ze jest się kochanym - drobne rzeczy dnia codziennego - zwiedzić świat - mieć dzieci, potem wnuki - spędzić wiele rodzinnych chwil z bliskimi
30M30Takpraca, życie osobiste zwiedzić świat
31M31Takrodzina, miłość, seks :) Hę...spłacić kredyt, zwiedzić cały świat, doczekać się wnuków :)
32K26TakMoja córcia, która codziennie się do mnie uśmiecha. Szczęśliwe małżeństwo. Grupa przyjaciół, na których wiem że mogę liczyć. Pojechać koleją transsyberyjską do Chin, zwiedzić świat, dożyć ślubu córki, urodzić jeszcze dziecko:)
33K25Tak i niewidok uśmiechającego się do mnie syna wziąć ślub w Las Vegas
34M26TakPrzyroda, muzyka i dobrzy ludzie w moim otoczeniu. Nie mam pojęcia. Żyć własnym życiem, nie oszukiwać siebie i innych, poznać jak najwięcej. Zostawić coś po sobie.
35M30NieOnaWszystko
36K24Tak-rodzina -przyjaciele -możliwość studiowania -spełnianie się zawodowo -samorealizacja -zainteresowania -założyć rodzinę -podróżować -spełnić się na gruncie zawodowym tzn. robić to co chcę robić i do tego awansować, a co za tym idzie wyższe/wysokie zarobki
37M30Czasemjazda na rowerku :) wygrać kilka wyścigów
38M22Bywam, ale nie jestemSukcesy zarówno to większe jak i mniejsze ;) Jestem szczęśliwy gdy wszystko układa się po mojej myśli, lubię mieć wszystko zaplanowane. Moje szczęście to także szczęście bliskich mi osób, jeżeli ktoś z mojego otoczenia ma jakieś problemy i wyraźnie daleko mu do zadowolenia, udziela się to również mnie. :/ Wiele rzeczy. ;) Na pewno chciałbym zwiedzić trochę świata z wybranką swego życia u boku.
39M28Nie do końcaSpotkanie ze znajomymi i bawić się zapominając o problemach życia codziennego a jest ich ostatnio zbyt wiele - rodzinka (2ka dzieci - te które chce) - ta jedyna - wreszcie Ją znaleźć - doprowadzić do stanu gdzie nie będę się martwił o swoją przyszłość jak i bliskich
40K29TakMiłość, poczucie bezpieczeństwa, szczęście rodzinne Podróżować, poznawać kultury
41M24Tak- uśmiech osoby, którą kocham. - radość osoby, którą kocham. - szczęście osoby, którą kocham. - miłość osoby, którą kocham. - zdrowie i szczęście najbliższych. - mój zwariowany pies. - plany na przyszłość. - dobre jedzenie. - wychować dziecko/dzieci. - wziąć ślub. - zrealizować swoje marzenia. - zapewnić bezpieczeństwo wszystkim bliskim. - nauczyć się życia.
42M59OczywiścieRadość z życia,nie mam żadnych chorób,ciepło rodzinne. Rodzina i przyjaciele bardzo uczynni. Jest praca i radość dnia codziennego. Pomóc ludziom. Tak szybko odchodzą.
43K25TakPraca.Pojechać do Japonii.
44M20Takdziewczyna, zdrowie, sport, punk rock i pogo posadzić drzewo wziąć ślub wybudować dom spłodzić syna
45K24TakCzuję się szczęśliwa w obecności bliskich mi osób przyjaciół i rodziny ; przy dobrej muzyki; w obecności zwierząt na łonie natury; uszczęśliwia mnie również dobre zdrowe jedzenie. Pojechać do Afryki oraz skoczyć ze spadochronem z samolotu.
46M23Nie- dobry seks - wypoczęty organizm - ładna pogoda - możliwość podróżowania - zwiedzić cały świat, - poznać jak najwięcej ciekawych ludzi
47M26TakBo jestem sobąNaleśnika z baraniną :)
48K25Nie całkiemSzczęście innych osób, pomoc potrzebującym, realizowanie pasjiPoznać siebie, zmienić czyjeś życie na lepsze, napisać książkę

 


    Jeśli borykasz się z problemami natury psychicznej, czujesz się wypalony/a, cierpisz na depresję, masz dosyć tkwienia w jednym miejscu albo szukasz porady - dobrze trafiłeś/aś! Odezwij się! Napisz bezpośrednio: psycholog.kotlarek@gmail.com


    poprzedni artykuł

    Pytanie nr 46

    następny artykuł

    Pytanie nr 47