Blog dla chcących więcej oraz gabinet pomocy psychologicznej online

Ciekawostki

Czy chude jest piękne?

30/12/2014

Czy chude jest piękne?

Poznajcie Marie Southard Ospina. Marie jest redaktorką zajmującą się działem mody i urody na portalu Bustle. I postanowiła zrobić eksperyment. Poprosiła ludzi z całego świata, by “zrobili z niej piękną kobietę” photoshopując jej zdjęcie. W dużym skrócie – Marie chciała zrobić eksperyment, który pokazałby, jak ludzie postrzegają osoby size plus, w kulturze szczupłego czy czasem wręcz chudego ciała. Wyniki tego krótkiego badania przyniosły jej dość zaskakujące rezultaty. Oto niektóre ze zdjęć, które Marie wybrała, jako najbardziej warte uwagi.

1. Zdjęcie oryginalne. Bez przeróbek.

1

2. Indie.

2india

3. Łotwa.

3latvia

4. Bułgaria.

6bulgaria

5. Meksyk.

5mexico

6. Włochy.

4italy

7. Z dużym przymrużeniem oka ;) Kanada.

9canada.crop_1143x1095_32,101.preview

8. Macedonia.

7macedonia

8. Ukraina.

8ukraine

9. Islandia.

Cóż. Islandczycy odmówili Marie przeróbki jej zdjęć, mówiąc, że jest piękna naturalna.

Jedyne o co prosiła autorka eksperymentu to to, by wszyscy autorzy przeróbek zmienili ją tak, jak wyglądają kobiety w magazynach urodowych w ich kraju. Okazało się, że na 21 krajów, z których napłynęły odpowiedzi – tylko w 3 z nich Marie została widocznie wyszczuplona (Ukraina, Meksyk, Łotwa). Reszta dodała tylko trochę koloru, zmieniła odcień skóry czy kolor włosów, zgodnie z trendami panującymi w ich kraju. Zaskoczeni?

P.S. Po więcej zdjęć ślicznej Marie zapraszam Was na jej blog: http://www.miggmag.com/


    Jeśli borykasz się z problemami natury psychicznej, czujesz się wypalony/a, cierpisz na depresję, masz dosyć tkwienia w jednym miejscu albo szukasz porady - dobrze trafiłeś/aś! Odezwij się! Napisz bezpośrednio: psycholog.kotlarek@gmail.com


    poprzedni artykuł

    Podsumowanie roku 2014

    następny artykuł

    Jak się efektywnie uczyć?