Blog dla chcących więcej oraz gabinet pomocy psychologicznej online

EMOCJE Miłość RELACJE

Jak zakochani wyznają sobie miłość?

28 września 2015

Jak zakochani wyznają sobie miłość?

’Kocham Cię’ można powiedzieć na milion różnych sposobów. „Zapnij pasy” „Jedź ostrożnie” „Załóż czapkę” „Naprawię Ci ten rower” Ile par, ilu ludzi – tyle możliwości i opcji. A ja dzisiaj chcę Wam pokazać jak KOCHAM CIĘ „mówią sobie” zakochani. Bez użycia słów. Za to z wykorzystaniem ciała. Czasem nawet nieświadomie.

beauty-lipstick-3144-825x550

 1. Kontakt wzrokowy. Ludzie którzy się kochają nie mogą czasem oderwać od siebie wzroku. Długie spojrzenia. Często mogą się nawet w siebie wręcz wpatrywać. Nie panują nad tym, a przynajmniej nie zawsze. To po prostu pokazuje, jak bardzo się sobie podobają, że nie mogą oderwać od siebie oczu. W pierwszych fazach zakochania, chcemy też niejako chłonąć obraz partnera, uczymy się go i zapamiętujemy każdy najdrobniejszy szczegół jego wyglądu. Wiemy o każdym drobnym pieprzyku na twarzy, kolorze oczu, siwym włosie. W ten sposób nasz mózg buduje sobie obraz, do którego będzie mógł wracać np. wieczorami, gdy nasze myśli, tuż przed zaśnięciem krążą wokół ukochanej osoby.

   

 2. Słuchanie. Ludzie, którzy kochają i czują się kochani, są bardziej otwarci i tolerancyjni na swoje problemy. Patrzą na świat przez różowe okulary, ale przez to właśnie takie „zakłamanie” potrafią spojrzeć na problem szerzej i bardziej pozytywnie, co niejednokrotnie może ułatwić jego pokonanie. Słuchają, dyskutują, wspólnie szukają rozwiązań. Dodatkowo wiedzą, jak ze sobą rozmawiać i pocieszać, by odniosło to pozytywny efekt.

   

 3. Niespodzianki. Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że partner nagle wyskoczył z jakimś prezentem dla Ciebie? Jakieś kwiaty kupione w zwykły dzień? Romantyczna kolacja dla dwojga w domu? Jeśli ukochana osoba robi Ci prezenty – niespodzianki, naprawdę jej na Tobie zależy, bo wciąż jesteś w jej głowie. Nasze zakochane mózgi, niemal non stop, myślą o ukochanej osobie, dlatego „wyskok” z niespodzianką jest czymś zupełnie naturalnym i normalnym w fazie zakochania. Ważne, by nauczyć się o tych niespodziankach pamiętać także później.

   

 4. Dotyk. Najlepiej spontaniczny. Jeśli partner sięga po Twoją dłoń w czasie obiadu albo obejmuje Cię w czasie spaceru, nie może się powstrzymać, by nie być jak najbliżej Ciebie. Zakochany partner zawsze znajdzie jakiś powód do tego, by Cię dotknąć. Nasze mózgi w zakochaniu, mogą doświadczać czegoś w rodzaju „głodu ciała” czy „głodu dotyku”, dlatego nawet drobny kontakt fizyczny zaspokaja tę potrzebę i jest nieunikniony.

   

 5. Zmiana planów. On musi szaleć za Tobą, gdy odwołuje wyjście do baru z kumplami, byście mogli pobyć razem. Ona bardzo Cię kocha, gdy rezygnuje z wypadu z przyjaciółką na kawę, by iść z Tobą do kina. Czasem zobaczenie się z Tobą jest jedynym radosnym punktem w jego/jej tygodniu. Jasne, że czasem sobie wyjdziemy z innymi osobami na spotkanie czy imprezę i jest to zupełnie w porządku, a nawet bardzo zdrowe, ale jeśli myślicie o sobie i chcecie spędzać ze sobą większość wolnego czasu – to znak, że jesteście mocno zakochani. W tym stanie na pierwszym miejscu NAJCZĘŚCIEJ są potrzeby i pragnienia tej drugiej osoby. Potem dopiero zaczynamy dbać o siebie.

   

A Ty? Kochasz? Jesteś zakochany? Czujesz się kochany? Jak okazujesz zakochanie? Jak okazujesz miłość?


  Jeśli borykasz się z problemami natury psychicznej, czujesz się wypalony/a, cierpisz na depresję, masz dosyć tkwienia w jednym miejscu albo szukasz porady - dobrze trfiłeś/aś! Pierwsza sesja gratis. Odezwij się! Odwiedź: WWW.PSYCHOLOG-POMAGA.PL Lub napisz bezpośrednio: psycholog.kotlarek@gmail.com