Blog dla chcących więcej oraz gabinet pomocy psychologicznej online

Inspiracja ROZWÓJ

Jak zdobyć popularność?

05/09/2014

Jak zdobyć popularność?

W dobie Internetu i wszechobecnych Social Mediów, wielu ludziom chodzi po głowie popularność. Szukają na to różnych sposobów, bardzo często wyniszczających. Od nagich zdjęć i ciągłych rozmów o seksie w miejscu “publicznym” jakim jest np. Twitter, po ciągłe hejtowanie wynikające najczęściej z zazdrości o innych.

Przyznaję, że są to metody wyjątkowo skuteczne, ale na krótką metę. Takie osoby często są wykorzystywane do tego, by inni się mogli wybić na ich rzekomej i tak zwanej “sławie”.

Dlatego specjalnie dla takich osób, ale także dla nastolatków czy innych ludzi, którzy chcą się zaaklimatyzować i odnaleźć w nowej grupie, społeczeństwie czy otoczeniu sąsiedzkim, przygotowałam 6 punktów, które, przy odrobinie wysiłku i pracy, pomogą osiągnąć to, czego chcą – wymarzoną popularność.

  1. Nie staraj się być popularny – bądź zupełnie naturalny wśród ludzi. Nie dąż na siłę do akceptacji. Takie nachalne zachowania jedynie odpychają.
  2. Myśl o innych, nie tylko o sobie – słuchaj innych ludzi, bądź uprzejmy, taktowny, miły i przede wszystkim, nie mów tylko o sobie i swoim życiu.
  3. Bądź hojny i miej duże serce – nie skupiaj się na cudzych błędach i potknięciach, wszystkim się zdarzają. Bądź gotów na przebaczenie. Ponadto, doceniaj to, co inni dla Ciebie robią, zauważaj ich ciężką pracę, osiągnięcia i sukcesy.
  4. Pilnuj swojego EGO – nikt nie przepada za spotykaniem się z osobą, która ciągle się przechwala i zachowuje jakby była lepsza od innych. Pilnuj tego.
  5. Pracuj na swoim poczuciem humoru – nie bierz siebie zbyt poważnie. Śmiej się z własnych potknięć i głupich błędów. Postaraj się także sprawić, by dzień innych ludzi był weselszy i jaśniejszy dzięki Tobie.
  6. Po cichu koncentruj się na charakterze – ludzi ciągnie do osób z charakterem, do takich, których życie opowiada jakąś historię, więc żyj i spraw, by Twoje życie mówiło za Ciebie.

Jak to jest z Twoją popularnością, Drogi Czytelniku? Odnajdujesz się w swoim towarzystwie? Jesteś popularny? Jak zdobyłeś swoją popularność właśnie? Czy któryś z powyższych sposobów zadziałał?

how-to-be-popular-small-group-of-friends


    Jeśli borykasz się z problemami natury psychicznej, czujesz się wypalony/a, cierpisz na depresję, masz dosyć tkwienia w jednym miejscu albo szukasz porady - dobrze trafiłeś/aś! Odezwij się! Napisz bezpośrednio: psycholog.kotlarek@gmail.com