Blog dla chcących więcej oraz gabinet pomocy psychologicznej online

LITERATURA

“Liczy się efekt” – Andrzej Bubrowiecki – recenzja

02/09/2014

“Liczy się efekt” – Andrzej Bubrowiecki – recenzja

Książka “Liczy się efekt”, to pozycja z tych, które lubię najbardziej. Niejednorazowa. Taka, do której zasiadasz z kolorowym mazakiem, zakładkami, ołówkiem i notatnikiem, by zapisać sobie i zapamiętać wszystko to, co ważne. To, co po odłożeniu książki na półkę, chcesz sobie przypomnieć. A potem i tak sięgasz do niej znowu. Bo zdajesz sobie sprawę, że już dawno nie było książki, która tak bardzo zainspirowałaby Cię do zmiany swojego życia.

[divider] [/divider]

Mało tego, jest to książka, którą najchętniej streściłabym Wam w całości. Tyle materiałów, ćwiczeń, propozycji zadań i inspiracji, w jednym miejscu, nie uświadczyłam bardzo dawno. Powiem wprost: w kwestii zarządzania czasem, sobą i w produktywności – Andrzej Bubrowiecki jest specjalistą (więcej informacji o autorze, coachingu i szkoleniach, które prowadzi, znajdziecie na jego stronie internetowej: www.andrzejbubrowiecki.eu/).

[divider] [/divider]

Na 232 stronach książki “Liczy się efekt. Jak pobudzić swoją produktywność” zawarto wiele istotnych rzeczy (od cech człowieka sukcesu po ćwiczenia pamięci), które warto znać, jeśli chcecie lepiej zarządzać swoim czasem i czuć, że wykorzystujecie go na 100%, a nie, że wciąż Wam go brakuje.

“Wychowywany byłem w przekonaniu, że muszę dużo i ciężko pracować, żeby mi było w życiu lepiej. Ciężka praca miała dawać lekkie życie. Prawdziwy paradoks.”

Któż z nas nie był (JEST?) tak wychowywany? Im więcej zadań, tym lepsze pieniądze, lepsze efekty, lepsze wyniki sprzedażowe, lepsze oceny, wszystko lepsze. Ale czy życie także?

“Koncentruj się na tym, by być produktywnym, a nie zajętym.”

Dla lepszego odbioru książki, autor zapoznaje nas z dwiema podstawowymi zasadami człowieka produktywnego: Zasadą Pareta, czyli 20/80 i Prawem Parkinsona, czyli ograniczanie się do zadań najistotniejszych. I rzeczywiście, obie te reguły siedzą gdzieś z tyłu głowy podczas czytania książki i człowiek zaczyna się zastanawiać nie tylko jak usprawnić swoją pracę, ale także życie prywatne i czas wolny.

[divider] [/divider]

Dzięki książce poznamy cechy osobowości ludzi sukcesu, sposoby zarządzania energia wewnętrzną, która opiera się zarówno na emocjach, intuicji czy inteligencji, ale także na zdrowiu i sprawności fizycznej, o czym niestety często zapominamy w natłoku zajęć. Bubrowiecki przedstawia korzyści wynikające z medytacji i daje Czytelnikowi jasny i konkretny plan dnia, który można wprowadzić u siebie samego, by nauczyć się tak planować dzień (już od momentu otwarcia oczu), by ze wszystkim zdążyć i czerpać pełnię satysfakcji z tego, co robimy. Dowiesz się także jak zwiększyć szybkość czytania o 200-300% i poznasz kilka technik pamięciowych, które ułatwiają życie. Nauczysz się techniki aktywnego czytania i aktywnego notowania. Nauczysz się stosować wykresy i diagramy, poznasz sposoby na pobudzenie kreatywności i zmienisz swoje nawyki w 30 dni podzielone na 3 konkretne fazy. Brakuje Ci motywacji? Nic prostszego! Zajrzyj do tej książki. Jak widzisz, 200 stron jest aż przesycone KONKRETAMI, które możesz wprowadzić w życie OD ZARAZ. Dodatkowo autor umieszcza ćwiczenia, które możesz wykonywać w domu lub pracy, by usprawnić swoje działanie.

[divider] [/divider]

Najchętniej opisałabym Ci wszystko, Drogi Czytelniku, ale nie o to przecież chodzi. Pokażę Ci tylko jedno zadanie, które mnie samej, wydało się nieco kontrowersyjne, ale genialne w swym zamyśle.

“Christopher Peterson – psycholog z uniwersytetu Michigan uważa, że gdy ludzie na poważnie rozważają moment swojej śmierci i to, jak chcieliby zostać zapamiętani, łatwiej im uświadomić sobie i określić odległe cele życiowe oraz stopień zaawansowania ich realizacji.”

Ciekawe. Dlatego autor zachęca do… napisania własnej mowy pogrzebowej, a konkretnie, do napisania planu takowej, swojemu przyjacielowi, który miałby ją wygłosić na Twoim pogrzebie. Bądź szczery i bądź realistą. Pomyśl, co chciałbyś w takiej mowie usłyszeć o swoim charakterze, osiągnięciach, pasjach. Spróbujesz?

[divider] [/divider]

Andrzej Bubrowiecki jest absolwentem Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Od wielu lat pracuje jako trener rozwoju osobistego i biznesu, trener pamięci oraz certyfikowany coach. Jest ekspertem w dziedzinie rozwijania produktywności indywidualnej, nowoczesnych metod uczenia się i psychologii osiągania celów. Jego główne zainteresowania poznawcze dotyczą wykorzystywania psychologii pozytywnej i nowoczesnych technik pracy umysłowej do wzrostu jakości życia zawodowego i prywatnego.

Książkę możecie kupić TUTAJ!

A jeśli wolicie Ebook, zapraszam TU!

liczy_sie-efekt_okladka


    Jeśli borykasz się z problemami natury psychicznej, czujesz się wypalony/a, cierpisz na depresję, masz dosyć tkwienia w jednym miejscu albo szukasz porady - dobrze trafiłeś/aś! Odezwij się! Napisz bezpośrednio: psycholog.kotlarek@gmail.com