Blog dla chcących więcej oraz gabinet pomocy psychologicznej online

EMOCJE Szczęście

Musisz zadać sobie 3 ważne pytania

17/07/2013

Musisz zadać sobie 3 ważne pytania

Lubię zadawać pytania. Pomagają wtedy lepiej poznać i zrozumieć drugiego człowieka. Jednak tym razem nieco inna forma. Teraz to do CIEBIE należy zadanie pytania samemu sobie. Najlepiej co wieczór. I sam dla siebie, udzielaj odpowiedzi we własnym sercu i sumieniu.

Rozpoczyna się kolejny tydzień. Czy będzie on lepszy czy gorszy od poprzedniego zależy tylko od Ciebie. Jeśli chcesz coś poprawić, mam dla Ciebie 3 krótkie pytania, które przybliżą Ci powodzenie w kolejnych dniach. Jeśli będziesz zadawać je sobie co wieczór, wkrótce wprowadzić w życiu zmiany, które Cię uszczęśliwią, ulepszą i pozwolą rozwijać.

 1. Czego się dzisiaj nauczyłem i czego się dowiedziałem? Od ciebie tylko zależy co to będzie (było). Nowe słówko w obcym języku, nurt w filozofii, religia. Mogłeś się czegoś nauczyć czytając książkę, artykuł naukowy, uczestnicząc w wykładzie czy rozmawiając z przyjacielem. To efekt jaki osiągasz się liczy.
 2. Co sprawiło mi dzisiaj radość? To nie musi wcale być coś wielkiego. Może rozmowa z kimś, kogo kochasz? Może dotyk słońca na twarzy albo pierwsze kroki Twojego dziecka? Czy por postu relaks w wannie wśród pachnącej piany. Poczułeś radość i szczęście? Brawo! Cel osiągnięty.
 3. Czy ten dzień przybliżył mnie do mojego marzenia? Choćby o pół centymetra. Jeśli nie, to znaczy, że coś jest nie tak jak być powinno. Albo Twój cel jest nieosiągalny i może warto się zastanowić nad jego zmianą. Lub, co niestety jest bardziej prawdopodobne, nic nie zostało zrobione w kierunku jego spełnienia.

A jak to jest z Tobą, mój Czytelniku? Jak dziś odpowiesz na te pytania? Pamiętaj, że nigdy nie jest za późno, by coś w swoim życiu zmienić.


  Jeśli borykasz się z problemami natury psychicznej, czujesz się wypalony/a, cierpisz na depresję, masz dosyć tkwienia w jednym miejscu albo szukasz porady - dobrze trafiłeś/aś! Odezwij się! Napisz bezpośrednio: psycholog.kotlarek@gmail.com


  poprzedni artykuł

  Pytanie nr 23

  następny artykuł

  Pytanie nr 24