Blog dla chcących więcej

Na szybko

NA SZYBKO – Pokochaj siebie

30 maja 2017

W natłoku codziennych myśli i spraw, często zapominamy o tym, że to my jesteśmy i powinniśmy być dla siebie najważniejsi. Że to my najlepiej potrafimy zadbać o siebie. Że to my jesteśmy ważni. Kochacie siebie? Dbacie o siebie? Jeśli nie do końca lub macie jakieś wątpliwości – poniżej znajdziecie 7 punktów, które warto wziąć pod rozwagę.

 1. Muszę dostrzec w sobie zalety i cenić siebie. Trudno zaakceptować to, że inni nas doceniają, jeśli w środku, gdzieś głęboko, nie wierzę, że to może być prawda.

 2. Mój czas jest cenny, więc muszę mieć swoje priorytety. Nie cudze.

 3. Nie mogę pomagać i podbudowywać wszystkich dookoła, jeśli najpierw nie zadbam o siebie.

 4. Muszę pamiętać, że jestem wart miłości, sukcesu i szczęścia.

 5. Moje opinie są tak samo ważne i wartościowe, jak kogokolwiek innego. To ode mnie zależy, w co chcę i będę wierzyć.  

 6. Nie muszę się tłumaczyć z tego, co robię (chyba, że to policja lub ktoś z władz, wtedy warto).

 7. Moja przeszłość nie określa tego kim jestem. Nie definiuje mnie. Mam możliwość, by się zmieniać, dojrzewać, próbować różnych, nowych rzeczy i określać sobie nowe cele. Pokochaj siebie. Najpierw. I w tej akceptacji odnajdź serce dla innych.


  Psycholog. Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Fascynuje mnie człowiek i nauka. Prywatnie uwielbiam podróże, merytoryczne dyskusje do rana i inspirujące książki (zwłaszcza reportaże i pozycje naukowe). Mieszkam w Sydney i podglądam życie Australijczyków. Opowiesz mi coś o sobie?


  q