Blog dla chcących więcej

Na szybko

NA SZYBKO – Pokochaj siebie

30 maja 2017

NA SZYBKO – Pokochaj siebie

W natłoku codziennych myśli i spraw, często zapominamy o tym, że to my jesteśmy i powinniśmy być dla siebie najważniejsi. Że to my najlepiej potrafimy zadbać o siebie. Że to my jesteśmy ważni. Kochacie siebie? Dbacie o siebie? Jeśli nie do końca lub macie jakieś wątpliwości – poniżej znajdziecie 7 punktów, które warto wziąć pod rozwagę.

  1. Muszę dostrzec w sobie zalety i cenić siebie. Trudno zaakceptować to, że inni nas doceniają, jeśli w środku, gdzieś głęboko, nie wierzę, że to może być prawda.

  2. Mój czas jest cenny, więc muszę mieć swoje priorytety. Nie cudze.

  3. Nie mogę pomagać i podbudowywać wszystkich dookoła, jeśli najpierw nie zadbam o siebie.

  4. Muszę pamiętać, że jestem wart miłości, sukcesu i szczęścia.

  5. Moje opinie są tak samo ważne i wartościowe, jak kogokolwiek innego. To ode mnie zależy, w co chcę i będę wierzyć.  

  6. Nie muszę się tłumaczyć z tego, co robię (chyba, że to policja lub ktoś z władz, wtedy warto).

  7. Moja przeszłość nie określa tego kim jestem. Nie definiuje mnie. Mam możliwość, by się zmieniać, dojrzewać, próbować różnych, nowych rzeczy i określać sobie nowe cele. Pokochaj siebie. Najpierw. I w tej akceptacji odnajdź serce dla innych.


    Psycholog. Mental Health Worker w organizacji rządowej w Sydney. Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Fascynuje mnie człowiek. Prywatnie uwielbiam podróże, merytoryczne dyskusje do rana i inspirujące książki. Mam słabość do Coli No Sugar i czerwonych żelków. Opowiesz mi coś o sobie?