Blog dla chcących więcej oraz gabinet pomocy psychologicznej online

Seksualność człowieka

Najpopularniejsze fetysze

03/05/2014

Najpopularniejsze fetysze

Poniższa lista zawiera w sobie najpopularniejsze fetysze z męskiego punktu widzenia (potwierdzone badaniami ankietowymi psychologów). Dlaczego akurat męskiego? Otóż dlatego, że głównie fetyszyzm dotyczy mężczyzn właśnie. Oczywiście kobiety nie są od tego wolne, ale rzadziej się do tego przyznają i rzeczywiście rzadziej mają jakieś swoje upodobania.

  • Stopy i szpilki.

Zdaniem psychologów, najbardziej rozpowszechnionym fetyszem są stopy i buty na wysokim obcasie. Ich miłośnicy szukają partnerek, które mają określony kształt stopy (pulchne, kościste, bardzo małe albo wyjątkowo duże) oraz wielkość palców. Są tacy, którzy uważają, że najważniejszy jest kształt dużego palca, inni wolą, gdy wszystkie palce są mają tą samą długość. Co do butów, opinie panów są zgodne. Chodzi przede wszystkim o kształt kobiecego ciała, o to, że wygięty kręgosłup eksponuje piersi i pupę, co działa podniecająco, a nogi wydają się dłuższe i smuklejsze. Oczywiście swoje trzy grosze musiał kiedyś wtrącić także Zygmunt Freud, który twierdził, że stopa jest reprezentacją penisa, a but-waginy.

szpilki

  • Skóra i lateks.

Eksperci twierdzą, że skóra może stać się fetyszem podczas uprawiania np. seksu w samochodzie na skórzanych fotelach. Co do obcisłych lateksowych ubrań-podejrzewa się, że chodzi o podkreślenie wszelkich pięknych wypukłości kobiecego ciała.

lateks

  • Gorset.

Z fetyszem gorsetowym wiążą się dwie opcje. Pierwsza mówi o podkreślaniu pośladków, talii osy i piersi, czyli atrybutów kobiecości, natomiast druga-o tym, że wiązanie gorsetu kojarzy się z dominacją i władzą nad kobietą, a to bardzo podnieca.

gorset

  • Wiązanie.

Miłośnicy wiązania sięgają nie tyko po satynowe wstążki, ale także po pasy, linki i sznurki. Podnieca ich zniewolenie partnera i to, że są zdani na łaskę i niełaskę dominującego/związującego.

Wiązanie może też być postrzegane w kategoriach sztuki. Japoński artysta Nobuyoshi Araki wsławił się robieniem „ikeban” z kobiecych ciał, które zyskały ogromną popularność.

Araki-sw-7

ex1141_araki_1

NobuyoshiAraki_06

Nobuyoshi-Araki-06

Nobuyoshi-Araki-22

nobuyoshi-araki-e88d92e69ca8-e7b58ce6839f-29

tumblr_mdq7wydzki1r7xatro1_1280

Co sądzicie o jego pracach?

Jakie są Wasze fetysze?


    Jeśli borykasz się z problemami natury psychicznej, czujesz się wypalony/a, cierpisz na depresję, masz dosyć tkwienia w jednym miejscu albo szukasz porady - dobrze trafiłeś/aś! Odezwij się! Napisz bezpośrednio: psycholog.kotlarek@gmail.com