Blog dla chcących więcej oraz gabinet pomocy psychologicznej online

LITERATURA

POWIEDZ TO INACZEJ – Dana Caspersen – recenzja

19/11/2015

POWIEDZ TO INACZEJ – Dana Caspersen – recenzja

Niewiele jest książek, które powinniśmy wyryć na blachę, nosić w kieszeni czy w torebce i zaglądać za każdym razem, gdy zachodzi taka potrzeba. Jeszcze mniej jest książek, które mając formę trochę poradnikową, uznam za NAPRAWDĘ warte uwagi i Twojego czasu. Mało tego, w tym konkretnym przypadku uważam, że nie możesz obok niej przejść obojętnie. Jednak przyswojenie treści tych 17 zasad rozwiązywania konfliktów, to jedno. Przelecisz wzrokiem. Zapamiętasz może ze 2-3. Raczej nie więcej. Nie tym razem.

IMG_2804

Tym razem, niezależnie od tego, czy chcesz czytać rozdziały tej książki wyrywkowo czy po kolei, radziłabym nie żałować czasu na starą dobrą klasyczną PRAKTYKĘ. Skuteczne radzenie sobie z konfliktem, to kwestia odpowiedniego treningu.

I pamiętaj, że konfliktu czasem nie da się uniknąć. Co więcej, może on być bardzo użyteczny. Jednak destrukcyjny konflikt nie jest ani niezbędny, ani dobry. W żadnym zakresie.

„Powiedz to inaczej” to jedna z niewielu książek, o których ja sama mam niewiele do powiedzenia. Lepiej zrobi to za mnie kilka zdjęć. A sama szczerze zachęcam do zakupu lub wypożyczenia, spisania sobie tych zasad, ale przede wszystkim do ich regularnego STOSOWANIA.

IMG_3071

Wiesz, doświadczenie podpowiada mi, że bardzo wielu problemów w naszym życiu byśmy uniknęli, gdybyśmy umieli ze sobą rozmawiać. Konflikt także może być budującym dialogiem. O ile nauczymy się go odpowiednio prowadzić i rozwiązywać. Spróbujesz? Zacznij postrzegać konflikt jako okazję do zmiany.

Zdjęcia powiedzą najwięcej.

IMG_3072 [divider] [/divider]

IMG_3073 [divider] [/divider]

IMG_3076 [divider] [/divider]

IMG_3077 [divider] [/divider]

IMG_3078 [divider] [/divider]

IMG_3079 [divider] [/divider]

IMG_3074 [divider] [/divider]

IMG_3075Jak sądzisz, da się?

Powodzenia.

[divider] [/divider]

Książkę kupisz tutaj.

EBOOK

PAPIER


    Jeśli borykasz się z problemami natury psychicznej, czujesz się wypalony/a, cierpisz na depresję, masz dosyć tkwienia w jednym miejscu albo szukasz porady - dobrze trafiłeś/aś! Odezwij się! Napisz bezpośrednio: psycholog.kotlarek@gmail.com


    poprzedni artykuł

    Jestem kobietą

    następny artykuł

    Dzień życzliwości