Blog dla chcących więcej oraz gabinet pomocy psychologicznej online

Seksualność człowieka

Pożądaj mnie

13/09/2014

Pożądaj mnie

Drodzy Panowie, czy zdarzyło się Wam spotkać lub poznać kobietę, która z zupełnie niezrozumiałych i niewiadomych dla Was przyczyn stała się obiektem Waszego pożądania? Taką, o której sama myśl Was pociąga i działa erotycznie i zmysłowo? Jestem niemal pewna, że tak było, jest i najprawdopodobniej nie raz będzie. Dlaczego? Odpowiada za to nas zwierzęcy instynkt. Bo, nie czarujmy się, możemy być nowocześni, ucywilizowani, korzystać z najnowszych zdobyczy technologii czy medycyny i seks tez uprawiamy głównie dla samej przyjemności, ale instynkty jaskiniowców są w nas nadal. Kiedyś seks uprawiało się po to, by się rozmnażać, teraz już niekoniecznie, ale elementy pożądania pozostały te same.

[divider] [/divider]

2478306473_9d85bf49c5_z

[divider] [/divider]

ZAPACH. W dzisiejszych czasach doskonale maskujemy nasz naturalny zapach ciała. Nie tylko bierzemy prysznic, używamy balsamów do ciała, żeli pod prysznic, ale także perfum. Mimo to, nasz zmysł węchu, mimo iż jest oszukiwany na każdym kroku, potrafi wyczuć partnera idealnego. Szwajcarscy naukowcy potwierdzili to słynnym badaniem koszulek, w którym kobietom dawano do powąchania przepocone męskie koszulki. Za najbardziej atrakcyjnych uważały one (po samym zapachu potu) tych mężczyzn, którzy bardzo różnili się od nich genetycznie. Jest to jak najbardziej zrozumiałe, bo dążymy do tego, by ewentualny potomek otrzymał jak najlepszą pulę genów od obojga partnerów.

[divider] [/divider]

2493392570_d0ea2df0fd_o

[divider] [/divider]

SYLWETKA. Kreatorzy mody próbują wmówić nam, że najpiękniejsza kobieca sylwetka składa się prawie z samych kości, nie ma bioder, piersi, żadnych krągłości. Oczywiście sami najlepiej wiemy, że na takich sylwetkach najlepiej wyglądają ubrania, ale w pożądaniu przecież nie o to chodzi. Mężczyźni przepytani w kilku większych miastach zgodnie odpowiedzieli (87%), że najbardziej pociągająca jest figura w kształcie klepsydry, czyli słynne 90-60-90, co jest tylko pokazaniem kształtów, a niekoniecznie wymaganymi wymiarami.

[divider] [/divider]

3395255203_f3bb751d0f_z

[divider] [/divider]

PIERSI. Małe, duże, krągłe, ciężkie, mieszczące się w dłoniach i opadające. Wszystkie są obiektem pożądania wśród mężczyzn, chociaż chyba jednak te duże cieszą się większym zainteresowaniem? Dlaczego? Dwie teorie są dominujące. Pierwsza, która mówi o tym, że piersi jako dobry magazyn tłuszczu, pozwoli przetrwać głód. Natomiast druga, o której już kiedyś pisałam, mówi o tym, że piersi przejęły rolę pupy. Kiedyś, gdy chodziliśmy pochyleni i na czworaka, a seks uprawialiśmy tylko od tyłu, to pupa przyciągała mężczyzn do kobiet. Teraz ta rola przypadła piersiom, jako najczęściej eksponowanej części kobiecego ciała, co nakłania nas do seksu. Dodatkowo piersi powiększają się w czasie owulacji, co sygnalizuje płodność i gotowość do posiadania potomstwa.

[divider] [/divider]

3350653396_1df2f68dbe_z

[divider] [/divider]

BIODRA. Klepsydra składa się też z tej dolnej części. I może część z męskich Czytelników wolałaby inaczej, ale i tak wszyscy zwracają uwagę na kobiece biodra. Dlatego, że szerokie biodra to większe prawdopodobieństwo lżejszego porodu, a co za tym idzie, także większa gotowość do zostania matką.

[divider] [/divider]

376405067_994d2bfcf5_o

[divider] [/divider]

INNE. Żeby tego było jeszcze mało, dodatkowymi atutami są długie, lśniące włosy, świadczące o zdrowiu kobiety, opalone ciało (blade kojarzymy podświadomie z chorobą) i wiek. Im młodsza partnerka, tym większa szansa na posiadanie potomstwa.

[divider] [/divider]

Spojrzycie teraz trochę inaczej na kobiety, które Was pociągają? A może utwierdziliście się tylko w przekonaniu, że nadal są intrygujące bez względu na rozmiar, kształt, wiek i zapach? Jaki jest Wasz typ kobiecej urody? Co Was pociąga? Co Was podnieca?

[divider] [/divider]


    Jeśli borykasz się z problemami natury psychicznej, czujesz się wypalony/a, cierpisz na depresję, masz dosyć tkwienia w jednym miejscu albo szukasz porady - dobrze trafiłeś/aś! Odezwij się! Napisz bezpośrednio: psycholog.kotlarek@gmail.com