Blog dla chcących więcej

Ciekawostki

Wolność dla sutków!

12 lipca 2014

Osobiście uwielbiam wszelkiego rodzaju akcje społeczne. Zawsze zastanawia mnie ich odbiór przez innych ludzi, wpływ na społeczeństwo (zamierzony i rzeczywisty) oraz oczywiście aspekt psychologiczny. Tym razem trafiłam na akcję o wszystko mówiącej nazwie „UWOLNIJ SUTEK” #FREE_THE_NIPPLE.

BQXlKM4h

O co chodzi?

Grupa kobiet zaraziła się ideą, której nie może powstrzymać nawet armia ludzi. Postanowiły powalczyć o RÓWNOUPRAWNIENIE w chodzeniu po mieście bez koszulki. Topless. Latem niemal wszędzie możemy oglądać, czy tego chcemy czy nie, nagie męskie torsy, natomiast nagie kobiece piersi są już uważane za obsceniczne, a wręcz pornograficzne i nieodpowiednie.

o326J99

Dlatego właśnie nakręciły film, którego trailer możecie zobaczyć tutaj:

Cały film oraz szczegóły akcji znajdziecie tutaj:

www.freethenipple.com

i tu:

https://www.facebook.com/freethenipple

A teraz chcę Was moi Drodzy zachęcić do dyskusji. Jak odbieracie taką akcję? Czy kobiece piersi są rzeczywiście gorszące i Was bulwersują? A może autorki pomysłu idą w dobrym kierunku?

Chętnie poznam Wasze opinie.

main-nipple


    Psycholog. Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Fascynuje mnie człowiek i nauka. Prywatnie uwielbiam podróże, merytoryczne dyskusje do rana i inspirujące książki (zwłaszcza reportaże i pozycje naukowe). Mieszkam w Sydney i podglądam życie Australijczyków. Opowiesz mi coś o sobie?


    q