Blog dla chcących więcej oraz gabinet pomocy psychologicznej online

EMOCJE Miłość

Zapytam Cię o relacje

31/08/2014

Zapytam Cię o relacje

Nie wiem, czy jesteście w tej chwili w jakimś związku. Czy macie bliskiego przyjaciela, chłopaka, żonę. Wszystko jedno. Są takie pytania, których sobie nigdy nie zadajemy będąc w relacji z drugim człowiekiem, a które być może wiele spraw by rozjaśniły. Poniżej je znajdziecie. Bo zawsze warto dać sobie czas na przemyślenia, na refleksje. I zawsze warto dać sobie szansę na dojrzały, wartościowy związek. Nie tylko miłosny, ale także przyjacielski.

[divider] [/divider]

 1. Kto sprawia, że jesteś radosny i rozjaśnia Twój dzień?
 2. Kto wyciąga z Ciebie to, co najlepsze?
 3. Przez kogo czujesz się najbardziej akceptowany?
 4. Komu mógłbyś zdradzić swoje najskrytsze tajemnice?
 5. Kto potrafi postawić przed Tobą wyzwanie, by wyciągnąć z Ciebie to, co najlepsze?
 6. Kto NAPRAWDĘ się cieszy, gdy odnosisz sukcesy?
 7. Kto jest zazdrosny i zawistny w stosunku do Ciebie?
 8. Kto chciałby zobaczyć Twoją porażkę?
 9. Kto zabiera Ci Twój czas, nie oferując nic w zamian?
 10. Kto nie jest warty inwestycji Twojego czasu?

[divider] [/divider]

Na pewno czytając powyższe pytania, pomyślałeś, Drogi Czytelniku, o jakiejś konkretnej osobie. Przyszły Ci do głowy jakieś konkretne imiona. Osoby Ci życzliwej i tej, która ściąga Cię w dół. Daj sobie chwilę i zastanów się, na ile takim osobom chcesz pozwalać. Ale przede wszystkim, pozwól sobie na odrobinę refleksji i przewartościowanie swojego związku z innymi ludźmi. Jeśli uważasz, że ktoś z Twoich bliskich tkwi w nieodpowiedniej dla niego relacji, może warto podesłać mu te pytania?

d793577522


  Jeśli borykasz się z problemami natury psychicznej, czujesz się wypalony/a, cierpisz na depresję, masz dosyć tkwienia w jednym miejscu albo szukasz porady - dobrze trafiłeś/aś! Odezwij się! Napisz bezpośrednio: psycholog.kotlarek@gmail.com