Dobre rady…

…których i tak nie weźmiesz sobie do serca.

Mniej mów. Więcej działaj. Im mniej ludzi zna Twoje plany, marzenia, myśli, biznes, tym lepiej. Działaj po cichu i pozwól, by Twoje akcje, działania i czyny krzyczały za Ciebie.

Pracuj ciężej niż kiedykolwiek do tej pory, byś mógł dotrzeć tam, gdzie nigdy nie byłeś. Poświęć się i zaangażuj w cele, które sobie postawiłeś.

Szanuj siebie. W ten sposób ludzie będą wiedzieli, że nie tolerujesz braku szacunku i nikt nie może sobie z Tobą pogrywać i bawić się Twoimi uczuciami i Tobą.

Od czasu do czasu po prostu odłóż telefon. Nie poddawaj się internetowym nerwówkom. Otaczaj się ludźmi, którym naprawdę na Tobie zależy.

Wyeliminuj pragnienie rozpalania na nowo zagaszonych płomieni. Co się wypaliło, pozostanie wypalone. Ruszaj dalej.

pexels-photo-25293-large

Nie pozwól sobie być „wygodną opcją” dla kogokolwiek. Odpuść sobie każdego, kto przychodzi do Ciebie tylko wtedy, gdy to jemu pasuje.

Chroń swoje marzenia, cele i pragnienia. Karm je pozytywną energią. Możesz osiągnąć bardzo wiele, jeśli w to uwierzysz.

To Twoje życie i TYLKO Twoje. Nie pozwól nikomu innemu tego kwestionować, wyperswadować Ci Twoich celów lub sprawić, że poczujesz się nieadekwatny w swojej skórze.

Prokrastynacja nie sprawi, że osiągniesz sukces. Wymówki nie sprawią, że osiągniesz sukces. Ambicja tak. Pragnienie tak. Zaangażowanie tak. Poświęcenie też. Chcesz tego?

Masz znaczenie. Jesteś ważny. Przestań w to wątpić! Jesteś niezwykły. Przestań to kwestionować! Przestań dawać ludziom prawo do tego, by traktowali Cię, jakbyś nic nie znaczył.

 • Świetny tekst. To są prawdziwe ‘dobre rady’. :)

 • Kasia

  Swietnie napisane, trafia do mnie z podwojna moca szczegolnie w okresie, w ktorym jestem. Dziekuje. :)

  • Monika Kotlarek

   Bardzo dziękuję :)

 • mall

  Odpuść sobie- sukcesu i tak nie osiągniesz.

  • Monika Kotlarek

   Dlaczego?

   • mall

    Przy rosnącym rozwarstwieniu społeczeństwa de facto wychodzi na to, że sukces osiągnie maksymalnie 5% ludzi, przy czym w tej elicie 5% jest spory udział osób, które status/majątek uzyskały poprzez dziedziczenie. Zakładanie, że znajdzie się wśród tych 5% jest totalnie nierealne.

    • Monika Kotlarek

     Jeśli sukces mierzymy jedynie grubością portfela to rzeczywiście jest to trudne. Na szczęście dla wielu ludzi sukces to także poczucie szczęścia, możliwość podróżowania stopem, szczęśliwa rodzina, satysfakcjonująca praca i wiele wiele wiele innych rzeczy, które mogą zawierać się w słowie “sukces”. Nie tylko sława i pieniądze.

     • mall

      Dlatego właśnie napisałem “odpuść sobie”. Lepiej się skupić na czymkolwiek innym niż na polskiej, stereotypowej definicji sukcesu.

 • Dziękuję za ten post! Udostępniam go na facebooku, myślę, że wielu osobom może okazać się przydatny :)

  • Monika Kotlarek

   Dziękuję :)

 • Krzysztof Grzywna

  Co do słów “Im mniej ludzi zna Twoje plany, marzenia, myśli, biznes, tym lepiej.” myślę, że są sytuacje, w których warto się pochwalić swoimi planami, w celu większej motywacji w realizowaniu ich. Przykładowo gdy deklarujemy się znajomym, że rzucamy palenie papierosów, może to zwiększyć nasze zaangażowanie i determinacje by dotrzymać słowa tym znajomym i rzeczywiście skończyć palić.

  • Monika Kotlarek

   Masz rację, czasem tak. Ale czasem bywa też tak, że po opowiedzeniu o naszych postanowieniach mózg dostaje sygnał, że coś zostało już prawie wykonane, więc motywacja automatycznie nam spada. Warto wiedzieć, co działa na nas najlepiej :)

 • Gdy dorosnę chcę mieć te słowa na ścianie!

  • Monika Kotlarek

   Dlaczego nie teraz?