Psycholog Pisze Podcast #2

W dzisiejszym odcinku podcastu opowiadam o zaburzeniach, które powoduje nadmiar sztuki i zabytków w naszym otoczeniu oraz o takich, które może wywołać wizyta w… konkretnym mieście na świecie. Ciekawi?

Życzę Wam przyjemnego słuchania, mimo iż nadal słyszę zdenerwowanie w swoim głosie, ale może uda się to z czasem pokonać :)

Podzielcie się wrażeniami i opinią.

 

 • Bardzo fajna inicjatywa, życzymy masy odbiorców którym Twoje sesje pomogą.

  • Monika Kotlarek

   Bardzo dziękuję :)

 • Podcast. Podcast musi być na iTunes. Każdy poważnie traktujący to podcaster/podcasterka umieszcza je w domu którym jest iTunes. To również wygodna subskrypcja dla słuchaczy. Do tego odcinka dotarłem dziś dzięki Twitterowi. Jak się tego słucha? Oczywiście to dopiero drugi odcinek i słychać stresik. Powinno to być w bardziej wyluzowanym tonie, bo tematyka dla wielu może być troszkę przytłaczająca żeby wszystko ogarnąć. Opowiadasz w dobry sposób, jednak słucha się tego jak wykładu, nie podcastu które słyną z tego że są luźniejsze. Kiedy lekko się uśmiechniesz, lub czuć większy „luz” w głosie czego czasami można doświadczyć w pierwszym odcinku jak i tym, wszystkie informacje od razu znacznie lepiej wchodzą do głowy i człowiek czerpie z tego większą przyjemność.

  Masz miły i przyjemny głos, nie piszę że powinno to brzmieć jak podcast forumogadka ;), jednak brakuje tutaj spontaniczności. Pomyśl że mikrofon to twój kolega i tak do niego mów.

  Fajnie wszystko objaśniasz, mam odczucie że powinnaś czasami zwolnić żeby „każdy” się mógł w to wkręcić, ale sądzę że to naprawi właśnie spontaniczność. To tylko moje odczucie, bo Ja, Ty jak i wielu czytelników bloga wspaniale przyswaja ten „wykład” jednak żeby zainteresować i wkręcić większą publiczność. Czegoś jeszcze potrzebuje.

  Cieszę się że wyruszyłaś z Podcastem, bo tematu nie ma w Polsce, jesteś pierwsza! Możesz wiele dzięki temu osiągnąć. Wieloma rzeczami się zajmujesz bo piszesz bloga, pracujesz, teraz Podcast i to wymaga wiele zaangażowania, jednak jako słuchacz i osoba ciekawa tematu będę walczył o ten Podcast bo myślę że będzie coraz ciekawiej :)

  Liczę na gości, to również pomoże Ci się nauczyć nagrywać bo jak mówi jeden z weteranów polskiego Podcastingu Grysław, parafrazując go – Znacznie łatwiej prowadzi się audycję gdy jest druga osoba. Już nie chodzi o to żeby Ci było łatwiej, tylko myślę że gdy zaprosisz gościa nauczy Cię to wiele, zachęci do kolejnych audycji. Nie jestem specjalistą w Podcastingu tylko wielu słucham, więc moje uwagi są czysto subiektywne z poziomu słuchacza.

  Jest krótko. Może jakieś dodatkowe knociki które będą się pojawiać w każdym odcinku jak np. 5 min o jednym zaburzeniu psychicznym. Lub jakieś nowinki w temacie psychologii. Tutaj powinni się wypowiedzieć otwarcie słuchacze czego by chcieli. O czym chcieliby posłuchać. Nie bójcie się i piszcie.

  Podsumowójąc: Najbardziej tutaj chodzi o tematykę. To mi się podoba, to nas ciekawi. O to będę walczył bo takiego podcastu nie ma w Polsce jak pisałem, a Ty się na tym znasz, możesz wiele zaoferować wszystkim! Bo to może mieć znaczenie większe, jak twój blog w którym ktoś widzi oparcie i zrozumienie pewnych spraw.
  Czekam na kolejne odcinki. Obym nie musiał na kolejny czekać 2 miesiące ;) Mów więcej, nie bój się mówić z pasją, mówisz do nas, tak jak tutaj piszesz. Wszyscy Cię lubimy i chcemy usłyszeć więcej, czekam na więcej i trzymam kciuki za ten projekt. ;)

  • Monika Kotlarek

   Ależ jestem na iTunes :D Możesz zasubskrybować spokojnie :)

   Bardzo dziękuję za ten komentarz. Wszystkie opinie biorę sobie do serca, zapisuję, skrzętnie notuję i w miarę nagrywania będę się starała wszystko oczywiście poprawiać i ulepszać. Wierzę, że swoboda, spontaniczność i pomysły przyjdą też z czasem. Muszę się wkręcić. Na razie to eksperyment. Ale zaczyna mi się podobać ;)

   Jeszcze raz dzięki :)