Blog dla chcących więcej oraz gabinet pomocy psychologicznej online

EMOCJE Szczęście

7 grzechów myślowych

14/04/2013

7 grzechów myślowych

Czasem zdarza nam się utkwić w martwym punkcie. Stanąć w miejscu. Ugrzęznąć w którymś momencie życia i nie móc ruszyć z miejsca. Wtedy to uświadamiamy sobie, że nasze życie dalekie jest od wymarzonego ideału. Nasze plany i pragnienia nieco (lub bardzo) różnią się od zastanej rzeczywistości. Co wtedy?
Wtedy należy sobie pozwolić chwilę pobyć w tym miejscu, w którym jesteś. I zastanowić się nad siedmioma błędami, które codziennie popełniasz i nie możesz przez nie zdobyć tego, co pragniesz, żyć pełnią życia i cieszyć się nim.
Oto te błędy:

  • Brak zaufania. Do siebie samego. Przede wszystkim SŁUCHAJ SIEBIE, nikogo innego. Kto lepiej od Ciebie wie, czego Ci potrzeba? Zaufaj swoim potrzebom i pragnieniom. I podążaj za nimi.
  • Nieodpowiedzialność. Za siebie. Za własne życie. Weź je w swoje ręce. Nikt za Ciebie tego nie zrobi. Tylko my mamy siłę i możliwości, by zmienić kierunek, w jakim biegnie nasze życie. Jeśli czujesz, że zbłądziłeś-zmień trasę.
  • Brak działania. Nawet jeśli popełniasz błędy i często się potykasz ZAWSZE IDŹ DO PRZODU. Działaj. Nawet gdy nie do końca wiesz, co powinieneś zrobić, co będzie dobre i prawidłowe. Rób. Czyń. Tylko działanie może zmienić przyszłość. Nie samo myślenie o niej.
  • Brak priorytetów. Wiesz czego chcesz? Co jest na pierwszym miejscu na Twojej prywatnej liście marzeń i celów? Większość ludzi nie wie. Dlatego tkwią w jednym miejscu bez szans na zmianę swojego życia. Nie bądź wśród nich. Wskaż sobie jasny kierunek przy pomocy rzeczy najważniejszych.
  • Kontrola. Nie zmienisz innych ludzi, bo mają oni własne życie. Nie możesz ich kontrolować. Tracisz tylko własną energię na próby, a i tak nic nie zdziałasz. To TY musisz się zmienić. Być przykładem. I iść w kierunku tego, co jest naprawdę dla Ciebie ważne. Jeśli przy tym stracisz kilka osób ze swojego otoczenia, przyjaciół czy znajomych, to o czymś to będzie świadczyć, prawda?
  • Marzenia. Prawie każdy z nas o czymś marzy. Niestety bardzo często w parze z tymi marzeniami idzie wtłaczanie się w pewne społeczne ramy „muszę być kimś, muszę mieć coś”. Jeśli się dobrze rozejrzysz to nie zobaczysz nikogo, kto stałby na drodze do spełnienia Twoich marzeń. Poza Tobą samym. I właśnie w tej chwili. W tej jednej sekundzie, pomyśl co może sprawić, że Twoja dusza zacznie śpiewać. I zacznij do tego dążyć.
  • Myśli. To one kierują naszym życiem. Myśli przychodzą i odchodzą. Te, którym pozwalamy zostać na dłużej dominują i zaczynają wpływać na nasze postrzeganie świata, osądy i funkcjonowanie. Tylko od Ciebie zależy, którym myślom pozwolisz zostać ze sobą na dłużej, które z nich ukształtują Twoje opinie, punkt widzenia i życie. Pozytywne czy negatywne?

    Jeśli borykasz się z problemami natury psychicznej, czujesz się wypalony/a, cierpisz na depresję, masz dosyć tkwienia w jednym miejscu albo szukasz porady - dobrze trafiłeś/aś! Odezwij się! Napisz bezpośrednio: psycholog.kotlarek@gmail.com