Blog dla chcących więcej oraz gabinet pomocy psychologicznej online

Inspiracja ROZWÓJ

Co by było, gdyby…

11/11/2014

Co by było, gdyby…

To jedno z najsmutniejszy zdań, jakie często, niestety, mam okazję słyszeć. Co by było, gdybym… wtedy do niej zagadał, wyjechał za granicę, pozwoliła mu odejść, wybrała inną ścieżkę zawodową… Przykłady można mnożyć i mnożyć, a czasu by nie wystarczyło, by to wszystko wypowiedzieć na głos i przeczytać. Jednak mimo wszystko, są rzeczy czy zachowania, których żałujemy bardziej niż innych. Oto 10 z nich:

[divider] [/divider]

 1. Gęby, maski, inne twarze zakładasz je, by zaimponować innym. Jeśli twarz, którą pokazujesz światu jest maską, pewnego dnia możesz nie znaleźć nic prawdziwego pod nią. Gdy spędzamy większość czasu na próbie zaimponowania innym, w końcu zapominamy, kim naprawdę jesteśmy. Nie obawiaj się ocen ludzi, oni zawsze będą mieli coś do powiedzenia na Twój temat. Jeśli w głębi serca wiesz, kim i jaki jesteś – nic Cię nie będzie w stanie zranić. Nie musisz być idealny, by inspirować i imponować innym. Pozwól im, by inspirowało ich np. to, jak radzisz sobie z niedoskonałościami.

 2. Pozwalasz, by inny kreowali Twoje marzenia. Jednym z największych życiowych osiągnięć człowieka, jest odkrycie KIM JEST, drugim osiągnięciem, jest bycie SZCZĘŚLIWYM z tym odkryciem. Dużą częścią tego osiągnięcia, jest dążenie do spełniania własnych marzeń i osiągania celów. Są w Twoim otoczeniu ludzie, którzy się z Tobą nie zgadzają? Bardzo dobrze. To oznacza, że kroczysz w dobrym kierunku, bo gdy inni zaczynają być szczęśliwi – zawsze trafi się ktoś, kogo jedynym zadaniem będzie krytyka. Podążaj za marzeniami i osiągaj wyznaczone cele. To Twoje życie – nie hejterów.

 3. Trzymasz z negatywnymi ludźmi. Nie pozwól na to, by ktoś z negatywnym nastawieniem do życia przekazał je Tobie. Nie pozwól im do siebie dotrzeć. Nie pociągną za spust, jeśli nie włożysz im do ręki naładowanej broni. Pamiętaj, że utrzymywanie kontaktów z ludźmi, którzy wciąż narzekają, marudzą, hejtują i nienawidzą wszystkich i wszystkiego dookoła, to wybór. Oczywiście czasem musimy się z nimi poużerać np. w pracy, ale po niej, wcale nie mamy obowiązku się z nimi spotykać. Wybierz cierpliwość zamiast stresu, spokój zamiast agresji i optymizm zamiast wiecznego narzekania na szklankę do połowy pustą.

 4. Jesteś egoistyczny i samolubny. Ok, ustalmy jedną rzecz – wszyscy w jakimś stopniu jesteśmy egoistami. Nawet jeśli zależy nam na tym, by innym było dobrze, czasem świadomie, a czasem podświadomie, robimy to, bo sami lepiej się z tym czujemy. I ze sobą. Ale zrób coś czasem dla innych. Tak po prostu. To, co robisz TYLKO dla siebie, umiera razem z Tobą, to co zrobisz dla innych, gdy sprawisz, że dobrze się poczują – będzie żyło dłużej.

 5. Unikasz zmian i rozwoju. Twoja przeszłość wpływa na kształtowanie przyszłości. Jednak czym innym jest nauka i czerpanie z lekcji, które kiedyś dostaliśmy, a czym innym trwanie i babranie się w nieszczęśliwej bolesnej historii. To, co było, już nigdy nie wróci. Ale może pozwolić Ci ulepszyć siebie samego i swoje życie, jeśli mądrze wykorzystasz, to co dostałeś.

 6. Poddajesz się, gdy robi się ciężko. Nie ma porażek, są tylko rezultaty. Nawet jeśli sprawy nie idą po Twojej myśli, nie poddawaj się. Naucz się tyle ile możesz z tego doświadczenia i ruszaj dalej. Tylko ten kto prze naprzód i się nie poddaje osiąga sukces. Proces ten wymaga cierpliwości i metody małych kroków, ale każdy z nich tworzy się na kolejny pokonany kilometr.

 7. Wszystko umniejszasz. Życie należy smakować. Czasem musisz odpuścić, zrelaksować się i pozwolić, by toczyło się swoim własnym tempem. Naucz się doceniać małe rzeczy, sytuacje. To z drobiazgów składa się nasze życie i szczęście, które pragniemy osiągnąć.

 8. Godzisz się na mniej, niż zasługujesz. Bądź wystarczająco silny i mądry, by walczyć o to, na co zasługujesz. Czasem musisz zostać powalony na glebę przez okoliczności albo innych ludzi, ale gdy się podniesiesz… Oh, gdy się podniesiesz, Twoja głowa będzie jeszcze wyżej niż zwykle. Czasem Twoje oczy potrzebują oczyszczenia za pomocą łez. I nic w tym złego. Ale “Upadaj 7 razy, podnoś 8”.

 9. Wciąż czekasz na jutro. Wczoraj minęło. Jutro może nigdy nie nadejść. Żyjesz dzisiaj. Tu i teraz. Wiem, że niektóre rzeczy łatwiej powiedzieć, niż zrobić, ale zastanów się. Tak naprawdę NIE MASZ pewności, czy jutro nadejdzie. Masz?

 10. Jesteś leniwy i rozmemłany. Wszyscy czasem potrzebujemy trochę poleniuchować. Nic w tym złego, oczywiście, ale z umiarem. Świat nic Ci nie jest winien, więc przestań marzyć na jawie i zacznij DZIAŁAĆ, by te marzenia spełniać. Weź pełną odpowiedzialność za to jak, gdzie i z kim żyjesz. TY jesteś ważny i Twoje potrzeby. Nie ma czasu na rozmyślanie “może kiedyś…”. To KIEDYŚ jest właśnie TERAZ.

[divider] [/divider]

Kurde. Zacznij brać odpowiedzialność za swoje własne życie i ŻYJ. Ile to razy powtarzałeś sobie “Co by było gdyby…” Już nic by nie było. Zacznij coś zmieniać, by w końcu coś BYŁO. Nie “gdyby”, ale realnie. I nie „od jutra, od poniedziałku, od 2021”. Wczoraj minęło, jutra nie ma, istnieje tylko tu i teraz.

68225194_59a5865e3e_z


  Jeśli borykasz się z problemami natury psychicznej, czujesz się wypalony/a, cierpisz na depresję, masz dosyć tkwienia w jednym miejscu albo szukasz porady - dobrze trafiłeś/aś! Odezwij się! Napisz bezpośrednio: psycholog.kotlarek@gmail.com


  poprzedni artykuł

  Czy homofob jest gejem?

  następny artykuł

  2 urodziny bloga!