Blog dla chcących więcej oraz gabinet pomocy psychologicznej online

Inspiracja ROZWÓJ

Dlaczego zmiany są dobre?

16 sierpnia 2014

Dlaczego zmiany są dobre?

Kiedyś Ktoś Mądry powiedział mi, że jedyną stałą rzeczą w naszym życiu są zmiany. I skłaniam się ku twierdzeniu, że ten Ktoś miał całkowitą rację. Zmienia się wszystko. Od humoru i pogody, po każdą komórkę naszego ciała co jakiś czas. I, mimo iż, chcemy pozostawać w strefie komfortu, która jest przecież tak cudownie bezpieczna, tak naprawdę nie pozostaje nam nic innego niż się przyzwyczaić do ciągłych zmian. Bo, jakby nie patrzeć, w ogólnym rozrachunku, są one dla nas dobre. Dlaczego?

DSC_5198-960x500

  • Życie przestaje być nudne i przewidywalne. Dopiero, gdy coś się zmienia mamy szansę czegoś doświadczyć, spróbować, przeżyć przygodę, a siedząc ciągle w jednym miejscu nam się to nie uda.
  • Oferują nam nowe wyzwania i możliwości. Dzięki nim się rozwijamy, poznajemy własne granice i uczymy się ich przekraczania.
  • Zmuszają nas do wyjścia ze strefy komfortu, a wszystkie plusy tego wyjścia znajdziecie TUTAJ.
  • Sprawiają, że stajemy się bardziej elastyczni i szybciej adaptujemy się do nowych okoliczności życiowych. Tych trudnych także.
  • Pomagają nam doceniać to, co mamy i co ma dla nas prawdziwą wartość. Podczas zmian w naszym życiu, zwłaszcza tych dużych, jesteśmy w stanie przewartościować bardzo wiele spraw. Dopiero po spojrzeniu na niektóre osoby, rzeczy, sytuacje z perspektywy czasu i własnej dojrzałości, potrafimy odpowiedzieć na pytanie, co się naprawdę liczy.
  • Pozwalają nam dojrzewać dorastać i żyć pełnią życia. Skoro życie składa się głównie ze zmian, to jak inaczej mamy go w pełni doświadczać?

Co dziś zmienisz?


    Jeśli borykasz się z problemami natury psychicznej, czujesz się wypalony/a, cierpisz na depresję, masz dosyć tkwienia w jednym miejscu albo szukasz porady - dobrze trfiłeś/aś! Pierwsza sesja gratis. Odezwij się! Odwiedź: WWW.PSYCHOLOG-POMAGA.PL Lub napisz bezpośrednio: psycholog.kotlarek@gmail.com